Australische bondscoach Arnold beboet na schenden coronaregels
SYDNEY (ANP) - De Australische bondscoach Graham Arnold is door de voetbalbond van dat land beboet wegens het schenden van de coronaregels. De oud-voetballer van onder meer NAC Breda en Roda JC testte vorige week positief op Covid-19, maar werd volgens radiostation 2GB zondag op het strand gezien terwijl hij met zijn hond aan het wandelen was. De regels in de staat New South Wales schrijven een quarantaine van ten minste zeven dagen voor na een positieve test.
Australië treft donderdag in een belangrijk WK-kwalificatieduel Japan, vijf dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Saudi-Arabië. Twee overwinningen zijn vrijwel zeker nodig om directe plaatsing voor het WK in Qatar af te dwingen. De voorbereiding ligt vooralsnog in handen van zijn Nederlandse assistent-trainer René Meulensteen.
Volgens een presentator van het radiostation droeg Arnold ook nog eens geen mondkapje. Alleen in noodgevallen, zoals voor medische hulp, mag een besmet persoon in Sydney en omgeving zijn huis verlaten.
De Australische voetbalbond FA legde de 58-jarige coach een boete op van 25.000 Australische dollar, een kleine 17.000 euro. Dat geld wordt gedoneerd aan het Rode Kruis en komt ten goede aan de slachtoffers van de overstromingen in Australië.
"We hebben een aanzienlijke boete opgelegd, die onderstreept hoe belangrijk het voor ons is dat onze werknemers zich houden aan de overheidsprotocollen," zei FA-chef James Johnson. Arnold toonde berouw. "Ik bied mijn oprechte excuses aan voor mijn foute inschatting van zondag," zei de bondscoach.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
47 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
15 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
16 uur geleden