Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische bondscoach Arnold beboet na schenden coronaregels

Australische bondscoach Arnold beboet na schenden coronaregels

SYDNEY (ANP) - De Australische bondscoach Graham Arnold is door de voetbalbond van dat land beboet wegens het schenden van de coronaregels. De oud-voetballer van onder meer NAC Breda en Roda JC testte vorige week positief op Covid-19, maar werd volgens radiostation 2GB zondag op het strand gezien terwijl hij met zijn hond aan het wandelen was. De regels in de staat New South Wales schrijven een quarantaine van ten minste zeven dagen voor na een positieve test.

Australië treft donderdag in een belangrijk WK-kwalificatieduel Japan, vijf dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Saudi-Arabië. Twee overwinningen zijn vrijwel zeker nodig om directe plaatsing voor het WK in Qatar af te dwingen. De voorbereiding ligt vooralsnog in handen van zijn Nederlandse assistent-trainer René Meulensteen.

Volgens een presentator van het radiostation droeg Arnold ook nog eens geen mondkapje. Alleen in noodgevallen, zoals voor medische hulp, mag een besmet persoon in Sydney en omgeving zijn huis verlaten.

De Australische voetbalbond FA legde de 58-jarige coach een boete op van 25.000 Australische dollar, een kleine 17.000 euro. Dat geld wordt gedoneerd aan het Rode Kruis en komt ten goede aan de slachtoffers van de overstromingen in Australië.

"We hebben een aanzienlijke boete opgelegd, die onderstreept hoe belangrijk het voor ons is dat onze werknemers zich houden aan de overheidsprotocollen," zei FA-chef James Johnson. Arnold toonde berouw. "Ik bied mijn oprechte excuses aan voor mijn foute inschatting van zondag," zei de bondscoach.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

12 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

12 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

12 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

13 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

13 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

14 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

14 uur geleden