Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australische bondscoach Arnold beboet na schenden coronaregels

Australische bondscoach Arnold beboet na schenden coronaregels

SYDNEY (ANP) - De Australische bondscoach Graham Arnold is door de voetbalbond van dat land beboet wegens het schenden van de coronaregels. De oud-voetballer van onder meer NAC Breda en Roda JC testte vorige week positief op Covid-19, maar werd volgens radiostation 2GB zondag op het strand gezien terwijl hij met zijn hond aan het wandelen was. De regels in de staat New South Wales schrijven een quarantaine van ten minste zeven dagen voor na een positieve test.

Australië treft donderdag in een belangrijk WK-kwalificatieduel Japan, vijf dagen later volgt een uitwedstrijd tegen Saudi-Arabië. Twee overwinningen zijn vrijwel zeker nodig om directe plaatsing voor het WK in Qatar af te dwingen. De voorbereiding ligt vooralsnog in handen van zijn Nederlandse assistent-trainer René Meulensteen.

Volgens een presentator van het radiostation droeg Arnold ook nog eens geen mondkapje. Alleen in noodgevallen, zoals voor medische hulp, mag een besmet persoon in Sydney en omgeving zijn huis verlaten.

De Australische voetbalbond FA legde de 58-jarige coach een boete op van 25.000 Australische dollar, een kleine 17.000 euro. Dat geld wordt gedoneerd aan het Rode Kruis en komt ten goede aan de slachtoffers van de overstromingen in Australië.

"We hebben een aanzienlijke boete opgelegd, die onderstreept hoe belangrijk het voor ons is dat onze werknemers zich houden aan de overheidsprotocollen," zei FA-chef James Johnson. Arnold toonde berouw. "Ik bied mijn oprechte excuses aan voor mijn foute inschatting van zondag," zei de bondscoach.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

3 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

13 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

13 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

16 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

16 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

16 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

16 uur geleden