Australische boete Telegram om traag antwoord aan toezichthouder
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische toezichthouder voor onlineveiligheid heeft berichtendienst Telegram een boete opgelegd van ongeveer 1 miljoen Australische dollar, omgerekend zo'n 610.000 euro. Volgens de e-Safety Commission was het bedrijf te langzaam met het beantwoorden van vragen over maatregelen die de app nam om de verspreiding van kindermisbruik en gewelddadige of extremistische inhoud tegen te gaan.
De toezichthouder vroeg in maart vorig jaar opheldering aan meerdere sociale mediaplatforms, waaronder ook YouTube, X, Facebook en Reddit. Hen werd verweten dat ze niet genoeg deden om extremisten te beletten gebruik te maken van livestreamfuncties, algoritmes en aanbevelingssystemen om gebruikers te rekruteren.
Telegram en Reddit werden specifiek gevraagd naar de stappen die ze ondernamen om berichten waarin sprake is van kindermisbruik op hun diensten te bestrijden. Ze moesten in mei antwoorden, maar Telegram diende zijn reactie pas in oktober in.
"Tijdige transparantie is geen vrijwillige voorwaarde in Australië en deze actie benadrukt het belang dat alle bedrijven zich aan de Australische wetgeving houden", licht de toezichthouder toe in een verklaring.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
6 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
7 uur geleden