Australische Barty pakt eerste finaleplaats op Wimbledon
LONDEN (ANP) - Tennisster Ashleigh Barty heeft voor het eerst in haar loopbaan de finale van Wimbledon bereikt. De als eerste geplaatste Australische versloeg de Duitse Angelique Kerber met 6-3 7-6 (3).
Barty benutte haar kansen het beste in de eerste set. Ook Kerber kreeg breakpunten, maar kon die niet verzilveren. Na het verlies in de eerste set leek Kerber zich echter te herpakken. De winnares op Wimbledon in 2018 brak meteen de service van Barty. Hoewel de Australische ook haar kansen kreeg, kon Kerber uitlopen naar een 5-3 voorsprong. Ze slaagde er echter niet in de marge vast te houden. Barty kwam terug naar 5-5. De tiebreak moest daarna de beslissing brengen. Barty maakte het daarin met 7-3 af.
De nummer 1 van de wereld was zichtbaar geëmotioneerd na haar zege. "Het is ongelooflijk. Ik denk dat dit een van de beste wedstrijden was die ik ooit heb gespeeld. Angie dwong mij om het beste van mezelf te laten zien." De 25-jarige Barty kan op Wimbledon haar tweede grandslamtitel behalen na haar zege op Roland Garros in 2019.
Barty speelt in de finale tegen de winnares van de wedstrijd tussen Arina Sabalenka uit Belarus en de Tsjechische Karolina Pliskova.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
10 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.
12 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.
14 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.
15 uur geledenTASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.
23 uur geleden