Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australisch weerbureau bevestigt komst El Niño

Australisch weerbureau bevestigt komst El Niño

CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Bureau of Meteorology (BoM) heeft dinsdag bevestigd dat het weerfenomeen El Niño zich dit jaar voordoet. Het fenomeen brengt doorgaans hete en droge omstandigheden met zich mee voor Australië, wat zorgen aanwakkert over ernstige droogte en een zwaar bosbrandenseizoen. El Niño had in 2016 voor het laatst gevolgen voor Australië.

Meteoroloog Karl Baganza van het BoM stelt dat de hoge temperaturen in de Stille Oceaan invloed kunnen hebben op het land tot in het voorjaar. "Deze zomer wordt warmer dan gemiddeld, en zeker warmer dan de afgelopen drie jaar".

Australië lijdt momenteel al onder ongebruikelijk hoge temperaturen voor de tijd van het jaar, met een hoger risico op bosbranden als gevolg. Klimaatwetenschapper Andrew King stelt dat El Niño het risico op bosbranden en droogte in delen van Australië nog verder verhoogt. "Het ongebruikelijk warme weer in het zuidoosten van Australië op dit moment is een waarschuwing voor het soort extremen dat we de komende maanden waarschijnlijk vaker zullen zien", zegt hij tegen AFP.

Plantengroei

Wat verder bijdraagt aan het gevaar voor bosbranden is het feit dat Australië de afgelopen jaren ook te maken kreeg met veel regen als gevolg van La Niña, de tegenhanger van El Niño. Die omstandigheden hebben geleid tot uitbundige plantengroei. Als er droge periodes aanbreken, dient die vegetatie als extra brandstof voor natuurbranden.

De bevestiging van het BoM komt niet als een grote verrassing. De Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) schatte de kans dat het weerfenomeen optreedt in juli al op 90 procent. Het Amerikaanse meteorologische instituut NOAA meldde eerder al dat het weerfenomeen was begonnen.

Gemiddelde duur

El Niño treedt om de twee tot zeven jaar op en duurt gewoonlijk tussen negen en twaalf maanden. Het verschijnsel leidt vaak tot extreem weer. In Australië, Indonesië en delen van Zuid-Azië kan het zorgen voor ernstige droogte. Aan de andere kant hebben sommige delen van Zuid-Amerika en Azië juist meer kans op veel regenval.

Meer uit Buitenland

Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

1 uur geleden
Chef VN-atoomwaakhond waarschuwt voor nieuwe kernwapenwedloop

GENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.

1 uur geleden
Iran: eerste inkomsten binnen van tol Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.

2 uur geleden
ICC gaat over tot vervolging Filipijnse ex-president Duterte

DEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.

3 uur geleden
Senaat stemt in met financiering ICE, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.

3 uur geleden
Washington Post: maanden nodig voor ontmijning Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie denkt dat het tot een half jaar kan duren om de Straat van Hormuz volledig te ontdoen van Iraanse mijnen, meldt The Washington Post op basis van bronnen. De krant wijst erop dat de gas- en olieprijzen daardoor hoog kunnen blijven na een eventuele vredesdeal.

3 uur geleden
Gewonden door frontale botsing tussen treinen in Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn zeventien gewonden gevallen. De toestand van vijf slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.

5 uur geleden