Australisch tennisicoon Fraser (91) overleden
BRISBANE (ANP/RTR) - De Australische oud-tennisser Neale Fraser is op 91-jarige leeftijd overleden. Fraser won in drie grandslamtoernooien in het enkelspel en zestien in het dubbelspel. Ook schreef hij met zijn land van 1959 tot en met 1962 vier keer op rij de Davis Cup op zijn naam.
Fraser won in 1959 en 1960 het huidige US Open en in 1960 Wimbledon. Na zijn carrière was hij 24 jaar aanvoerder van het Australische Davis Cup-team, een record. In die functie pakte Fraser nog vier titels voor zijn land.
Elfvoudig grandslamkampioen Rod Laver stond via sociale media stil bij het overlijden van zijn landgenoot. "Hij was een echte gentleman in het gouden tijdperk van het Australische tennis, een ongelooflijke nummer 1, een grandslamkampioen en een icoon van de Davis Cup. Neale versloeg mij in twee grandslamfinales en pushte mij zo om een betere speler te worden. Ik zal je erg missen, mijn maatje."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 6-4 6-4.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.
10 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.
1 dag geleden