Australisch tennisicoon Fraser (91) overleden
BRISBANE (ANP/RTR) - De Australische oud-tennisser Neale Fraser is op 91-jarige leeftijd overleden. Fraser won in drie grandslamtoernooien in het enkelspel en zestien in het dubbelspel. Ook schreef hij met zijn land van 1959 tot en met 1962 vier keer op rij de Davis Cup op zijn naam.
Fraser won in 1959 en 1960 het huidige US Open en in 1960 Wimbledon. Na zijn carrière was hij 24 jaar aanvoerder van het Australische Davis Cup-team, een record. In die functie pakte Fraser nog vier titels voor zijn land.
Elfvoudig grandslamkampioen Rod Laver stond via sociale media stil bij het overlijden van zijn landgenoot. "Hij was een echte gentleman in het gouden tijdperk van het Australische tennis, een ongelooflijke nummer 1, een grandslamkampioen en een icoon van de Davis Cup. Neale versloeg mij in twee grandslamfinales en pushte mij zo om een betere speler te worden. Ik zal je erg missen, mijn maatje."
Meer uit Sport
SISTERON (ANP) - Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot gaat niet meer van start in de achtste etappe van de Tour de France Femmes. De Franse kopvrouw van Visma-Lease a Bike is niet helemaal fit en heeft in overleg met de medische staf besloten niet meer op te stappen, meldt de ploeg.
17 minuten geledenFUKUOKA (ANP/AFP) - Een rugbyer uit Fiji is in Japan overleden nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen met symptomen die overeenkomen met een ernstige zonnesteek. Het gaat om de 26-jarige Saimoni Vunilagi, zo maakte zijn club Kyushu KV uit Fukuoka, dat uitkomt op het tweede niveau, bekend.
1 uur geledenMONTRÉAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft na zijn verrassende overwinning op Daniil Medvedev, de Russische nummer 6 van de wereld, opnieuw gewonnen op het masterstoernooi van Montréal. In de derde ronde was de Nederlander na drie sets te sterk voor Hubert Hurkacz uit Polen: 3-6 7-6 (4) 7-5.
13 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Demi Vollering is teleurgesteld na haar tweede plek in de koninginnenrit van de Tour de France Femmes naar de Mont Ventoux. Dat zei de Nederlandse renster van FDJ United-Suez vrijdag na afloop van de etappe tegen de NOS.
19 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma is "sprakeloos" na haar etappezege op de Mont Ventoux in de Tour de France Femmes. Dat zei de Poolse van Canyon//Sram vrijdag na afloop van de etappe in het flashinterview. Het was de eerste etappezege voor de Tourwinnares van 2024.
20 uur geledenMONT VENTOUX (ANP) - Kasia Niewiadoma heeft vrijdag de koninginnenrit van de Tour de France Femmes gewonnen, met aankomst op de Mont Ventoux. De Poolse renster van Canyon//Sram reed solo naar de overwinning op de bekende berg, ruim voor Demi Vollering. De Nederlandse werd tweede op 1.16 minuut. De Italiaanse Longo Borghini werd derde op 1.42.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB voert bij de start van het nieuwe seizoen in de Eredivisie verschillende spelregelwijzigingen in die erop gericht zijn het tempo in de wedstrijden te verhogen. Het zijn aanpassingen in de spelregels van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die de FIFA ook al had doorgevoerd tijdens het WK voetbal in juni.
1 dag geleden