Australisch tennisicoon Fraser (91) overleden
BRISBANE (ANP/RTR) - De Australische oud-tennisser Neale Fraser is op 91-jarige leeftijd overleden. Fraser won in drie grandslamtoernooien in het enkelspel en zestien in het dubbelspel. Ook schreef hij met zijn land van 1959 tot en met 1962 vier keer op rij de Davis Cup op zijn naam.
Fraser won in 1959 en 1960 het huidige US Open en in 1960 Wimbledon. Na zijn carrière was hij 24 jaar aanvoerder van het Australische Davis Cup-team, een record. In die functie pakte Fraser nog vier titels voor zijn land.
Elfvoudig grandslamkampioen Rod Laver stond via sociale media stil bij het overlijden van zijn landgenoot. "Hij was een echte gentleman in het gouden tijdperk van het Australische tennis, een ongelooflijke nummer 1, een grandslamkampioen en een icoon van de Davis Cup. Neale versloeg mij in twee grandslamfinales en pushte mij zo om een betere speler te worden. Ik zal je erg missen, mijn maatje."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Ruim 1 miljoen volwassenen, 8 procent van alle Nederlanders, kon afgelopen jaar niet terecht bij de sportclub naar keuze. In bijna driekwart van de gevallen had dat te maken met ledenstops of wachtlijsten. Dat komt naar voren uit een onderzoek naar de toegankelijkheid van verenigingssport in ons land, dat is uitgevoerd in opdracht van NOC*NSF.
51 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft een dag na zijn zege op de 1500 meter met "een superslechte rit" net naast een ticket voor de wereldbeker op de 1000 meter gegrepen. De 36-jarige schaatser was 0,01 seconden langzamer dan ploeggenoot Tim Prins, die met 1.08,72 vijfde werd.
56 minuten geledenMONTREAL (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg heeft bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal het goud veroverd op de gemengde aflossing (mixed relay). Jens van 't Wout, Teun Boer, Xandra Velzeboer en Zoë Deltrap waren oppermachtig in de finale.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Reggeborgh heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker het NK ploegenachtervolging gewonnen. Dat schaatsteam, bestaande uit Marcel Bosker, Remo Slotegraaf en Jasper Krommenhoek, heeft zich daarmee geplaatst voor de ploegenachtervolging op de eerste wereldbeker. Reggeborgh was met 3.46,04 een fractie sneller dan Team Essent dat met 3.46,17 tweede werd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorian ten Cate heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De marathonschaatser van Reggeborgh was in een door valpartijen ontsierde afvalrace de beste in de sprint tegen Harm Visser en teamgenoot Bart Hoolwerf.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De olympisch kampioene was in de afvalrace de beste in de sprint met teamgenote Sofia Schilder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Zweedse hardloper Andreas Almgren heeft zijn debuut op de marathon glans gegeven met de overwinning in New York. De 31-jarige Europees kampioen op de 10.000 meter én wereldkampioen op de halve marathon kwam na 42,195 kilometer in een tijd van 2.06.01 over de finish in Central Park.
4 uur geleden