Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australisch eiland vernoemd naar de Queen ter ere van jubileum

Australisch eiland vernoemd naar de Queen ter ere van jubileum

CANBERRA (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese heeft zaterdag een klein eiland in de stad Canberra officieel vernoemd naar Koningin Elizabeth II. Dat gebeurde ter ere van haar platina jubileum. De Queen zit zeventig jaar op de troon. Aspen Island in de hoofdstad heet voortaan officieel Queen Elizabeth II Island.

Het kunstmatige eiland werd in 1963 geopend en kreeg toen de naam Aspen Island, vernoemd naar de espenboom. De naamswijziging is "een symbool van de verwantschap tussen Groot-Brittannië en Australië. Vandaag vieren wij haar lange leven en 70 jaar dienst aan Australië en het Gemenebest, met maar liefst 16 bezoeken aan onze natie", aldus Albanese tijdens de ceremonie.

Eerder deze week benadrukte de premier dat de relatie tussen Australië en de monarchie volwassener is geworden. Met die uitspraak werd het debat aangewakkerd over de vraag of Australië een republiek moest worden. Die discussie kreeg dinsdag een nieuwe dimensie toen Albanese binnen zijn ministerie de eerste "assistent-minister voor de republiek" van het land benoemde.

Het debat over de vraag of de natie een republiek moet worden, wordt al tientallen jaren gevoerd in Australië. De eilandstaat werd in 1788 door de Britten gekoloniseerd en is nog steeds een belangrijk lid van het Gemenebest. De koningin is het formele staatshoofd van Australië. In 1999 stemde in een nationaal referendum over deze kwestie een meerderheid van 55 procent voor handhaving van de huidige status van Australië.

Meer uit Buitenland

Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

9 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

23 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

40 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

44 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

1 uur geleden