Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Australiërs zeggen vaak 'no worries, mate', maar dit is anders'

'Australiërs zeggen vaak 'no worries, mate', maar dit is anders'

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassadeur in Australië, Marion Derckx, heeft de nodige crises meegemaakt, maar zoiets als de bosbranden in Australië nog nooit. "Heel intens. Heftig." Derckx is deze week in Nederland voor de jaarlijkse ambassadeursconferentie.

Derckx maakt de bosbranden mee op dezelfde manier als de Australiërs. Hoe dat is? "Australiërs zijn nuchtere mensen die in moeilijke situaties zeggen 'no worries, mate', maar dit is anders. Hoewel men er aanvankelijk niet zo opkeek van bosbranden, beseft iedereen nu dat dit van een andere orde is."

Twee Nederlanders meldden zich tot nu toe bij het consulaat omdat zij door de bosbranden in de problemen zaten. Derckx: "Gelukkig in beide gevallen slechts een verbrand paspoort. Een makkelijk op te lossen probleem." Over de evacuatie van landgenoten hoefde Derckx zich geen zorgen te maken. "Dat doen de Australische autoriteiten, en dat doen ze bovendien uitstekend." Nederlanders doen ook wat terug, vertelt ze. "Maar omdat Nederlanders hier snel integreren doen ze dat vooral met de Australiërs. Ze gaan bijvoorbeeld bij de vrijwillige brandweer."

Toeristen

Derckx heeft nog een hartenkreet: "Als je van plan was naar Australië te gaan, ga dan. Het is veilig, en er zijn goede hulpmiddelen om te bekijken hoe de situatie zich plaatselijk ontwikkelt. Dat is ook een oproep van de Australiërs. 'Where are the tourists?', vragen zij zich af. Australiërs willen graag zo snel mogelijk terug naar 'business as usual' en Nederlandse toeristen kunnen helpen om dat weer op gang te brengen."

Voordat Derckx ongeveer een jaar geleden werd benoemd tot ambassadeur in Canberra, bekleedde ze dezelfde functie in de Filipijnen. "Een grotere tegenstelling is nauwelijks mogelijk. Maar dat houdt het werk ook zo interessant." Met de Australiërs is het volgens haar makkelijk schakelen. "We zitten vaak op een lijn. De samenwerking in de zaak MH17 is daar een goed en heel belangrijk voorbeeld van", stelt ze desgevraagd. "Ook trekken we vaak samen op om de internationale wet- en regelgeving te versterken en leren we van elkaar in het omgaan met veranderende geopolitieke verhoudingen."

Meer uit Politiek

Hermans: geen zorgen over gasvoorraad, wel 'vinger aan de pols'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.

2 uur geleden
Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

8 uur geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

9 uur geleden
Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

1 dag geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

1 dag geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

1 dag geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

1 dag geleden