Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiërs na overstroming gewaarschuwd voor dodelijke spinnen

Australiërs na overstroming gewaarschuwd voor dodelijke spinnen

SYDNEY (ANP) - Inwoners van de Australische deelstaat New South Wales, hebben naast met overstromingen de komende tijd ook te maken met een "plaag" van dodelijke spinnen, waarschuwt het Australian Reptile Park. De spinnen, waarvan de giftigste ter wereld in Australië voorkomen, zullen mogelijk de droogte van huizen opzoeken om aan het water te ontkomen.

Aanhoudende regenval heeft enorme overstromingen veroorzaakt in New South Wales, waar ongeveer een derde van alle Australiërs woont. Sommige voorsteden van Sydney staan nog steeds onder water. Woensdag lijkt het weer in de Australische deelstaat aan de beterende hand en schijnt voor het eerst de zon na dagen regenval. De opluchting was voor sommigen echter van korte duur nadat zij een "dringende waarschuwing" kregen voor Australische tunnelwebspinnen.

"Het aankomende warme weer en de hoge vochtigheidsgraad biedt de perfecte omstandigheden voor een enorme toename van het aantal tunnelwebspinnen", waarschuwde Tim Faulkner, de directeur van het Australian Reptile Park. "Door de ongelooflijke overstromingen die we hebben gezien in het gebied rond Sydney zijn de spinnen uit hun holen gejaagd en zoeken zij toevlucht op drogere plekken. Helaas betekent het dat ze snel de weg vinden naar woningen."

In de afgelopen dagen werden beelden van duizenden spinnen die probeerden te ontkomen aan het wassende water al door velen gedeeld op sociale media. Mensen met een spinnenfobie werden de stuipen op het lijf gejaagd door foto's van de achtpotige beestjes die hekken en gebouwen inklommen.

De tunnelwebspin is in Sydney erg gevreesd om zijn sterke en snelwerkende gif. Voor zover bekend heeft de spin zeker 13 dodelijke menselijke slachtoffers gemaakt. Sinds er in de jaren tachtig een tegengif is ontwikkeld, zijn er geen sterfgevallen meer geweest als gevolg van een beet van de tunnelwebspin. Het Australian Reptile Park, dat het tegengif levert, moedigt mensen "die zich veilig genoeg voelen" aan om de spinnen te vangen en weg te brengen naar inzamelpunten.

Meer uit Buitenland

Voormalig president Zuid-Korea biedt excuses aan

SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.

33 minuten geleden
Russische gevechtsvliegtuigen gespot bij Alaska

CHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.

59 minuten geleden
NASA voert succesvolle repetitie voor maanlancering uit

MERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.

1 uur geleden
Epstein-executeurs stemmen in met schikking van 35 miljoen dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.

2 uur geleden
Senaat Florida stemt in met hernoemen vliegveld naar Trump

TALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.

2 uur geleden
Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

5 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

8 uur geleden