Australiërs na overstroming gewaarschuwd voor dodelijke spinnen
SYDNEY (ANP) - Inwoners van de Australische deelstaat New South Wales, hebben naast met overstromingen de komende tijd ook te maken met een "plaag" van dodelijke spinnen, waarschuwt het Australian Reptile Park. De spinnen, waarvan de giftigste ter wereld in Australië voorkomen, zullen mogelijk de droogte van huizen opzoeken om aan het water te ontkomen.
Aanhoudende regenval heeft enorme overstromingen veroorzaakt in New South Wales, waar ongeveer een derde van alle Australiërs woont. Sommige voorsteden van Sydney staan nog steeds onder water. Woensdag lijkt het weer in de Australische deelstaat aan de beterende hand en schijnt voor het eerst de zon na dagen regenval. De opluchting was voor sommigen echter van korte duur nadat zij een "dringende waarschuwing" kregen voor Australische tunnelwebspinnen.
"Het aankomende warme weer en de hoge vochtigheidsgraad biedt de perfecte omstandigheden voor een enorme toename van het aantal tunnelwebspinnen", waarschuwde Tim Faulkner, de directeur van het Australian Reptile Park. "Door de ongelooflijke overstromingen die we hebben gezien in het gebied rond Sydney zijn de spinnen uit hun holen gejaagd en zoeken zij toevlucht op drogere plekken. Helaas betekent het dat ze snel de weg vinden naar woningen."
In de afgelopen dagen werden beelden van duizenden spinnen die probeerden te ontkomen aan het wassende water al door velen gedeeld op sociale media. Mensen met een spinnenfobie werden de stuipen op het lijf gejaagd door foto's van de achtpotige beestjes die hekken en gebouwen inklommen.
De tunnelwebspin is in Sydney erg gevreesd om zijn sterke en snelwerkende gif. Voor zover bekend heeft de spin zeker 13 dodelijke menselijke slachtoffers gemaakt. Sinds er in de jaren tachtig een tegengif is ontwikkeld, zijn er geen sterfgevallen meer geweest als gevolg van een beet van de tunnelwebspin. Het Australian Reptile Park, dat het tegengif levert, moedigt mensen "die zich veilig genoeg voelen" aan om de spinnen te vangen en weg te brengen naar inzamelpunten.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
1 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
5 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
7 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
8 uur geleden