Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër Vine verbaast met tweede ritzege in Vuelta

Australiër Vine verbaast met tweede ritzege in Vuelta

COLLÁU FANCUAYA (ANP) - De Australiër Jay Vine heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een aankomst bergop op Colláu Fancuaya. De 26-jarige Vine, die rijdt voor Alpecin-Deceuninck, had donderdag ook al gewonnen op een col. Het zijn z'n eerste successen als wielerprof.

De Spanjaard Marc Soler finishte als tweede, de Est Rein Taaramäe werd derde. De leiderstrui bleef in handen van de Belg Remco Evenepoel van Quick-Step Alpha Vinyl. Hij finishte in gezelschap van de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma.

Roglic klom naar de derde plaats in het klassement, op ruim 1 minuut van Evenepoel. Tussen hen in staat de Spanjaard Enric Mas tweede, op 28 seconden. Robert Gesink was de eerste Nederlander in de rit, elfde. In het klassement is die rol voor Thymen Arensman, elfde op 3.18 van Evenepoel.

Ook zondag moet er veel worden geklommen met aan het einde van de rit opnieuw een aankomst bergop, ditmaal op Les Praeres. Maandag volgt een rustdag.

Vine maakte deel uit van de vroege kopgroep, net als onder anderen de Oekraïner Alexei Loetsenko en de Spanjaarden Soler en Mikel Landa. Het leek de Australiër te doen om het veroveren van de bergtrui. Op alle hellingen kwam hij als eerste boven. De Monegask Victor Langellotti was gestart in de witte trui met blauwe bollen, maar hij moest opgeven na een val.

Vine zag de kopgroep steeds verder uitdunnen. Mads Pedersen was de eerste die vooraan afhaakte. De Deen had met het winnen van de tussensprint en het veroveren van de groene trui zijn doel bereikt. "Ik dacht aanvankelijk niet dat we zouden wegblijven, maar de groep werkte goed samen", vertelde Vine, die in de slotfase een aanval van Loetsenko pareerde. "Ik zat eerst in zijn wiel, nam over en trok door. Toen ik omkeek, zag ik niemand meer achter me."

Achter de Australiër maakte de 22-jarige Evenepoel opnieuw indruk met een versnelling die alleen nog werd beantwoord door Roglic, Mas en de Spaanse kampioen Carlos Rodriguez. Het was te laat om nog voor de ritzege te gaan. Die was voor Vine. "Het is ongelooflijk, maar ik rijd sinds die eerste ritzege met zo veel meer vertrouwen. Ik heb echt genoten vandaag."

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

3 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

6 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

11 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

11 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

13 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

14 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

15 uur geleden