Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër Vine verbaast met tweede ritzege in Vuelta

Australiër Vine verbaast met tweede ritzege in Vuelta

COLLÁU FANCUAYA (ANP) - De Australiër Jay Vine heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een aankomst bergop op Colláu Fancuaya. De 26-jarige Vine, die rijdt voor Alpecin-Deceuninck, had donderdag ook al gewonnen op een col. Het zijn z'n eerste successen als wielerprof.

De Spanjaard Marc Soler finishte als tweede, de Est Rein Taaramäe werd derde. De leiderstrui bleef in handen van de Belg Remco Evenepoel van Quick-Step Alpha Vinyl. Hij finishte in gezelschap van de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma.

Roglic klom naar de derde plaats in het klassement, op ruim 1 minuut van Evenepoel. Tussen hen in staat de Spanjaard Enric Mas tweede, op 28 seconden. Robert Gesink was de eerste Nederlander in de rit, elfde. In het klassement is die rol voor Thymen Arensman, elfde op 3.18 van Evenepoel.

Ook zondag moet er veel worden geklommen met aan het einde van de rit opnieuw een aankomst bergop, ditmaal op Les Praeres. Maandag volgt een rustdag.

Vine maakte deel uit van de vroege kopgroep, net als onder anderen de Oekraïner Alexei Loetsenko en de Spanjaarden Soler en Mikel Landa. Het leek de Australiër te doen om het veroveren van de bergtrui. Op alle hellingen kwam hij als eerste boven. De Monegask Victor Langellotti was gestart in de witte trui met blauwe bollen, maar hij moest opgeven na een val.

Vine zag de kopgroep steeds verder uitdunnen. Mads Pedersen was de eerste die vooraan afhaakte. De Deen had met het winnen van de tussensprint en het veroveren van de groene trui zijn doel bereikt. "Ik dacht aanvankelijk niet dat we zouden wegblijven, maar de groep werkte goed samen", vertelde Vine, die in de slotfase een aanval van Loetsenko pareerde. "Ik zat eerst in zijn wiel, nam over en trok door. Toen ik omkeek, zag ik niemand meer achter me."

Achter de Australiër maakte de 22-jarige Evenepoel opnieuw indruk met een versnelling die alleen nog werd beantwoord door Roglic, Mas en de Spaanse kampioen Carlos Rodriguez. Het was te laat om nog voor de ritzege te gaan. Die was voor Vine. "Het is ongelooflijk, maar ik rijd sinds die eerste ritzege met zo veel meer vertrouwen. Ik heb echt genoten vandaag."

Meer uit Sport

Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

9 minuten geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

2 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

3 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

5 uur geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

21 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

23 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

1 dag geleden