Australiër Vine verbaast met tweede ritzege in Vuelta
COLLÁU FANCUAYA (ANP) - De Australiër Jay Vine heeft de achtste etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Het was een zware bergrit met een aankomst bergop op Colláu Fancuaya. De 26-jarige Vine, die rijdt voor Alpecin-Deceuninck, had donderdag ook al gewonnen op een col. Het zijn z'n eerste successen als wielerprof.
De Spanjaard Marc Soler finishte als tweede, de Est Rein Taaramäe werd derde. De leiderstrui bleef in handen van de Belg Remco Evenepoel van Quick-Step Alpha Vinyl. Hij finishte in gezelschap van de Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma.
Roglic klom naar de derde plaats in het klassement, op ruim 1 minuut van Evenepoel. Tussen hen in staat de Spanjaard Enric Mas tweede, op 28 seconden. Robert Gesink was de eerste Nederlander in de rit, elfde. In het klassement is die rol voor Thymen Arensman, elfde op 3.18 van Evenepoel.
Ook zondag moet er veel worden geklommen met aan het einde van de rit opnieuw een aankomst bergop, ditmaal op Les Praeres. Maandag volgt een rustdag.
Vine maakte deel uit van de vroege kopgroep, net als onder anderen de Oekraïner Alexei Loetsenko en de Spanjaarden Soler en Mikel Landa. Het leek de Australiër te doen om het veroveren van de bergtrui. Op alle hellingen kwam hij als eerste boven. De Monegask Victor Langellotti was gestart in de witte trui met blauwe bollen, maar hij moest opgeven na een val.
Vine zag de kopgroep steeds verder uitdunnen. Mads Pedersen was de eerste die vooraan afhaakte. De Deen had met het winnen van de tussensprint en het veroveren van de groene trui zijn doel bereikt. "Ik dacht aanvankelijk niet dat we zouden wegblijven, maar de groep werkte goed samen", vertelde Vine, die in de slotfase een aanval van Loetsenko pareerde. "Ik zat eerst in zijn wiel, nam over en trok door. Toen ik omkeek, zag ik niemand meer achter me."
Achter de Australiër maakte de 22-jarige Evenepoel opnieuw indruk met een versnelling die alleen nog werd beantwoord door Roglic, Mas en de Spaanse kampioen Carlos Rodriguez. Het was te laat om nog voor de ritzege te gaan. Die was voor Vine. "Het is ongelooflijk, maar ik rijd sinds die eerste ritzege met zo veel meer vertrouwen. Ik heb echt genoten vandaag."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden