Australiër Sanders wint zijn eerste Dakar Rally bij motoren
SHUBAYTAH (ANP) - De Australiër Daniel Sanders heeft de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. De fabrieksrijder van KTM had aan de zesde plaats in de twaalfde en laatste etappe genoeg om zijn eerste eindzege in de woestijnrally veilig te stellen. Hij had 8.50 minuten voorsprong op de Spanjaard Tosha Schareina (Honda), die als tweede eindigde.
De 30-jarige Sanders legde de basis voor zijn overwinning in het eerste deel van de rally, die ook dit jaar weer in Saudi-Arabië werd verreden. Hij won de proloog en daarna nog vier etappes om een comfortabele voorsprong op te bouwen in het algemeen klassement. In de korte slotproef over 61 kilometer in Shubaytah kon er weinig meer fout gaan.
De Zuid-Afrikaan Michael Docherty was het snelst in de laatste etappe bij de motoren, maar hij kwam uit in een andere categorie. De Fransman Adrien van Beveren was de beste coureur in de profklasse.
Yazeed Al-Rajhi schonk gastland Saudi-Arabië zijn eerste winnaar van de Dakar Rally bij de auto's. De coureur van Toyota weerstond als klassementsleider een aanval van de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) in de laatste proef. In de eindstand had Al-Rajhi 3.57 minuten voorsprong op Lategan. De dagwinst ging naar de Braziliaan Lucas Moraes (Toyota).
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden