Australiër Sanders wint zijn eerste Dakar Rally bij motoren
SHUBAYTAH (ANP) - De Australiër Daniel Sanders heeft de Dakar Rally bij de motoren gewonnen. De fabrieksrijder van KTM had aan de zesde plaats in de twaalfde en laatste etappe genoeg om zijn eerste eindzege in de woestijnrally veilig te stellen. Hij had 8.50 minuten voorsprong op de Spanjaard Tosha Schareina (Honda), die als tweede eindigde.
De 30-jarige Sanders legde de basis voor zijn overwinning in het eerste deel van de rally, die ook dit jaar weer in Saudi-Arabië werd verreden. Hij won de proloog en daarna nog vier etappes om een comfortabele voorsprong op te bouwen in het algemeen klassement. In de korte slotproef over 61 kilometer in Shubaytah kon er weinig meer fout gaan.
De Zuid-Afrikaan Michael Docherty was het snelst in de laatste etappe bij de motoren, maar hij kwam uit in een andere categorie. De Fransman Adrien van Beveren was de beste coureur in de profklasse.
Yazeed Al-Rajhi schonk gastland Saudi-Arabië zijn eerste winnaar van de Dakar Rally bij de auto's. De coureur van Toyota weerstond als klassementsleider een aanval van de Zuid-Afrikaan Henk Lategan (Toyota) in de laatste proef. In de eindstand had Al-Rajhi 3.57 minuten voorsprong op Lategan. De dagwinst ging naar de Braziliaan Lucas Moraes (Toyota).
Meer uit Sport
GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
12 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.
1 dag geleden