Australiër Piastri reservecoureur Alpine in Formule 1
ENSTONE (ANP) - De Australiër Oscar Piastri fungeert volgend jaar als reservecoureur bij het Formule 1-team van Alpine. De 20-jarige Piastri maakt al bijna twee jaar deel uit van het opleidingsprogramma van Renault, de Franse autofabrikant die eigenaar is van de renstal. Piastri rijdt in de Formule 2 en koerst daarin af op de wereldtitel. Vorig jaar werd hij kampioen in de Formule 3.
De Australiër heeft na zes van de acht wedstrijden 36 punten voorsprong op de Chinees Guanyu Zhou. De Formule 2-coureurs racen dit seizoen nog in Saudi-Arabië (3-5 december) en Abu Dhabi (10-12 december).
"Ik ben heel blij dat ik na twee succesvolle jaren in de academy reserverijder word bij Alpine", aldus Piastri. "Ik kan niet wachten om te beginnen en mijn betrokkenheid bij het team te vergroten. Het doel is om in 2023 een plek als vaste coureur bij Alpine te hebben."
De Spanjaard Fernando Alonso (40) en de Fransman Esteban Ocon (25) vormen komend seizoen opnieuw het rijdersduo van Alpine in de Formule 1. Alonso, tweevoudig wereldkampioen, en Ocon reden dit jaar vooralsnog 112 punten bij elkaar. Daarmee staat het Franse team op de vijfde plaats in het WK voor constructeurs.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
37 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
3 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
9 uur geleden