Australiër krijgt levenslang voor misbruik 70 opvangkinderen
BRISBANE (ANP) - Een voormalige kinderopvangmedewerker is in Australië veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het verkrachten en misbruiken van bijna zeventig meisjes. De 47-jarige Ashley Paul Griffith heeft 307 vergrijpen op kinderopvangcentra in het Australische Queensland en het Italiaanse Pisa toegegeven, waaronder bijna dertig verkrachtingen. Zijn slachtoffers waren tussen de 1 en 7 jaar.
De rechter in Brisbane noemde de omvang en de aard van de misdaden "verdorven" en "verschrikkelijk", melden Australische media. Griffith mag van de rechter de eerste 27 jaar niet vervroegd vrijkomen. Hij moet ook nog terechtstaan voor het misbruiken van een onbekend aantal kinderen in de Australische staat New South Wales.
De autoriteiten arresteerden Griffith in 2022. Ze waren hem op het spoor gekomen nadat ze kindermisbruikvideo's hadden onderzocht die waren verschenen op het darkweb, een verborgen deel van het internet. In de filmpjes kwam beddengoed voor dat werd geleverd aan kinderopvangcentra in Brisbane.
Meer uit Buitenland
FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.
1 uur geledenKIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
11 uur geleden