Australiër krijgt levenslang voor misbruik 70 opvangkinderen
BRISBANE (ANP) - Een voormalige kinderopvangmedewerker is in Australië veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor het verkrachten en misbruiken van bijna zeventig meisjes. De 47-jarige Ashley Paul Griffith heeft 307 vergrijpen op kinderopvangcentra in het Australische Queensland en het Italiaanse Pisa toegegeven, waaronder bijna dertig verkrachtingen. Zijn slachtoffers waren tussen de 1 en 7 jaar.
De rechter in Brisbane noemde de omvang en de aard van de misdaden "verdorven" en "verschrikkelijk", melden Australische media. Griffith mag van de rechter de eerste 27 jaar niet vervroegd vrijkomen. Hij moet ook nog terechtstaan voor het misbruiken van een onbekend aantal kinderen in de Australische staat New South Wales.
De autoriteiten arresteerden Griffith in 2022. Ze waren hem op het spoor gekomen nadat ze kindermisbruikvideo's hadden onderzocht die waren verschenen op het darkweb, een verborgen deel van het internet. In de filmpjes kwam beddengoed voor dat werd geleverd aan kinderopvangcentra in Brisbane.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Amerikaans-Israëlische aanvallen op de Iraanse olie-industrie hebben aan vier mensen het leven gekost, zei het hoofd van de National Iranian Oil Refining and Distribution Company (NIORDC) op de staatstelevisie. Op vijf locaties zijn aanvallen gemeld, onder meer in de hoofdstad Teheran. Israël bevestigt dat aanvallen zijn uitgevoerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De raad die de hoogste leider van Iran aanwijst, is het in meerderheid eens over de opvolger van de gedode ayatollah Ali Khamenei. Wel moeten nog "enige obstakels" weggenomen worden voordat alles officieel is, zegt ayatollah Mohammadmehdi Mirbaqeri van de Raad van Experts volgens persbureau Mehr. Israël zegt de nieuwe hoogste leider ook aan te zullen vallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - In grote gebieden van Israël is zondagochtend het luchtalarm weer afgegaan om te waarschuwen voor Iraanse raketten. Mensen kregen onder meer in Tel Aviv, Haifa en Beersheba opdracht om een veilig heenkomen te zoeken. Inmiddels zijn de waarschuwingen weer ingetrokken. Voor zover bekend is er geen schade en zijn er geen slachtoffers.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geleden