Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër Jay Vine wint Tour Down Under

Australiër Jay Vine wint Tour Down Under

MOUNT LOFTY (ANP) - De Australiër Jay Vine heeft de Tour Down Under gewonnen. In de laatste etappe van de Australische rittenkoers, die het wielerseizoen in de WorldTour opent, eindigde de renner van Team Emirates als tweede achter Simon Yates van de ploeg Jayco AlUla. Dat was voldoende voor de eindzege omdat hij zondag de slotetappe was begonnen met een voorsprong van 15 seconden op de Brit, die tweede stond in het algemeen klassement.

De renners moesten in de laatste etappe onder meer vijf keer Mount Lofty beklimmen, waarop ook de finish lag. De Australiër Ben O'Connor kwam als derde boven. Yates voorkwam met een sprint dat Vine zijn eindzege opluisterde met ritwinst. De 27-jarige Vine brak vorig jaar door met twee ritzeges in de Ronde van Spanje, toen nog voor Alpecin-Fenix.

"Het is ongelooflijk dat ik hier na de slotdag sta in de leiderstrui", zei Vine. "We hebben als ploeg geweldig gereden. Ik ben zo blij dat ik het vandaag heb kunnen afmaken."

Yates deed in de slotkilometers een ultieme poging de eindzege nog binnen te halen, maar Vine achterhaalde hem en won nog bijna de sprint. "Het klassement heb ik niet gered, maar we kunnen tevreden zijn over de ritwinst", vond Yates, die zijn tweede plaats achter Vine het "hoogst haalbare" noemde. "Jay is een geweldig talent, we gaan nog veel van hem zien."

De Spanjaard Pello Bilbao sloot het klassement als derde af. De Zeeuw Milan Vader van Jumbo-Visma zakte een aantal plaatsen maar was op de 25e plaats nog wel de beste Nederlander.

Meer uit Sport

BMX'ster Laura Smulders wint wereldbekerwedstrijd in China

MENTOUGOU (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft de vijfde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De Europees kampioene was in het Chinese Mentougou de beste in de finale. Het is de dertigste wereldbekerzege van de 32-jarige Nijmeegse.

4 minuten geleden
Vierde tijd Verstappen in tweede vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.

4 uur geleden
Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

7 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

20 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

23 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

1 dag geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

1 dag geleden