Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër in isolatie vanwege vermoedens coronavirus

Australiër in isolatie vanwege vermoedens coronavirus

BRISBANE (ANP) - Een man in Brisbane wordt in zijn woning in isolatie gehouden omdat hij symptomen van het coronavirus vertoond. Dat heeft de Australische nieuwszender ABC bekend gemaakt. De man is net teruggekeerd van een bezoek aan de Chinese stad Wuhan.

Wuhan bevindt zich in het centrum van de uitbraak van het virus waarmee meer dan 200 mensen zijn besmet. Ten minste vier mensen zijn gestorven.

De Australiër was aan het herstellen van een ziekte aan de luchtwegen, een van de symptomen van het virus. Reden voor de gezondheidsautoriteiten de man te testen op het coronavirus en hem in isolatie te houden totdat de resultaten daarvan bekend zijn.

Het coronavirus is verwant aan het SARS-virus dat in 2003 veel onrust veroorzaakte en over de hele wereld ruim zevenhonderd levens eiste. Maandag werd door China bekendgemaakt dat het coronavirus overdraagbaar is van mens tot mens.

Meer uit Buitenland

Frankrijk verwerpt complotverwijt Nigerees regime

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.

38 minuten geleden
NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

5 uur geleden
Panamakanaal beperkt aantal doorvaarten door droogte El Niño

PANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.

7 uur geleden
Trump mag strengere regels voor poststemmen niet invoeren

BOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.

8 uur geleden
Argentijns stel moet naziroofkunst teruggeven aan erfgename

MAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.

8 uur geleden
Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

11 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

12 uur geleden