Australiër Heta gooit na Kist tweede negendarter op WK
LONDEN (ANP/DPA) - Damon Heta heeft als tweede een negendarter gegooid op het lopende WK in Londen. De Australiër deed dat in zijn partij in de derde ronde tegen de Engelsman Luke Woodhouse. Heta verspeelde een voorsprong van 3-1 en verloor uiteindelijk met 4-3. Woodhouse plaatste zich daarmee als eerste voor de achtste finales.
De eerste negendarter op dit WK kwam op naam van Christian Kist. De Nederlander deed dat in zijn openingspartij tegen de Let Madars Razma. Kist verdiende daarmee, net als Heta nu, 60.000 pond, ruim 70.000 euro. Ook Kist wist ondanks zijn negendarter de partij niet te winnen.
Een negendarter is een uitzonderlijke prestatie in het darten waarbij een speler een leg van 501 punten wint met precies negen pijlen. Het is de snelste en perfecte manier om een leg uit te gooien.
Meer uit Sport
VARAZDIN (ANP) - De handballers hebben op het wereldkampioenschap hun tweede nederlaag geleden. Zesvoudig wereldkampioen Frankrijk was in Varazdin (Kroatië) te sterk voor de manschappen van bondscoach Staffan Olsson: 35-28. Bij rust stond Nederland al met 19-13 achter. Topschutter in de Nederlandse ploeg was Dani Baijens met zes doelpunten.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters treffen Groot-Brittannië en Duitsland in Groep F van de kwalificaties voor de finales van de Billie Jean King Cup. Het driedaagse kwalificatietoernooi dat bestaat uit zes groepen met in totaal achttien teams vindt vanaf 7 april plaats in zes verschillende landen waaronder Nederland.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De finales van de Billie Jean King Cup zullen van 2025 tot 2027 worden gehouden in het Chinese Shenzen. Dat heeft de Internationale Tennisfederatie (ITF) bekendgemaakt. Het is nog niet zeker wanneer de eindstrijd van het landentennis bij de vrouwen plaats zullen vinden. Het is de eerste keer dat de eindfase van de competitie in China wordt gehouden. Gastland China en titelverdediger Italië zijn automatisch geplaatst voor de finales. In aanloop naar de finales zullen er in zes verschillende landen waaronder Nederland kwalificatietoernooien worden gehouden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De internationale autosportfederatie FIA zal in 2025 zwaardere straffen uitdelen voor wangedrag, waaronder ook grof taalgebruik valt. Dat valt op te maken uit de nieuwste versie van de internationale sportcode. De straffen variëren van boetes tot aftrek van punten en zelfs schorsingen. Voor Formule 1-coureurs worden de bedragen van de boetes met vier vermenigvuldigd ten opzichte van coureurs in andere klasses.
4 uur geledenTECHENDORF (ANP) - Schaatser Sjoerd den Hertog heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Aart Koopmans Memorial gewonnen. De marathonschaatser van AH Zaanlander kwam na 80 kilometer solo over de finish. Wisse Slendebroek won op ruim een minuut de sprint om de tweede plaats voor Lars Woelders.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Madison Keys neemt het op tegen Aryna Sabalenka in de finale van de Australian Open. De als negentiende geplaatste Amerikaanse tennisster versloeg in de halve finale in Melbourne de nummer 2 van de plaatsingslijst, de Poolse Iga Swiatek: 5-7 6-1 7-6 (8).
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer op rij de finale van de Australian Open bereikt. De titelverdedigster versloeg in Melbourne in de halve finale de Spaanse Paula Badosa in twee sets: 6-4 6-2.
9 uur geleden