Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek

Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek

GOLD COAST (ANP) - Een Australiër is met een python om zijn nek gaan surfen en moet een boete van omgerekend 1400 euro betalen. De autoriteiten kwamen hem op het spoor nadat de man met zijn huisdier door lokale media werd gefilmd op het strand van de Gold Coast, een populaire badplaats ten zuiden van de stad Brisbane.

De eigenaar zei tegen nieuwszender Nine News dat hij wel vaker surft met zijn slang Shiva. "Ze gaat een stukje zwemmen en komt dan terug naar het surfboard. Gewoon cruisen. Wachtend op een golf, de perfecte golf", zei hij. Op de vraag hoe hij weet dat Shiva van de oceaan geniet, zei hij dat ze altijd sist als ze geïrriteerd is en dat dit nog nooit is gebeurd tijdens het surfen.

Shiva is volgens Nine News een morelia bredli, een niet-giftige wurgslang die tot wel 3 meter lang kan worden. De man had een vergunning voor het houden van deze pythonsoort, maar daarin staat niet dat het dier mee naar buiten mag. Daar is een aparte vergunning voor nodig. Er gelden alleen uitzonderingen voor bijvoorbeeld een bezoek aan de dierenarts of verkoop.

'Koudbloedige dieren'

Het ministerie van Milieu en Wetenschap van de deelstaat Queensland wijst erop dat het niet de bedoeling is inheemse dieren in het openbaar te tonen, tenzij het doel ervan is goedgekeurd en het op een manier gebeurt waarop voldoende rekening wordt gehouden met het welzijn van het dier en de veiligheid van het publiek.

De python zou het water volgens een topfunctionaris "extreem koud" hebben gevonden. Op beelden is onder meer te zien dat de slang Shiva in het water lag. "Slangen zijn koudbloedige dieren. Hoewel ze kunnen zwemmen, vermijden reptielen over het algemeen water. De enige slangen die in de oceaan zouden moeten voorkomen, zijn zeeslangen."

Meer uit Buitenland

Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

20 minuten geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

23 minuten geleden
Flotilla-activisten langer vast in Israël

ASHKELON (ANP/AFP) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.

56 minuten geleden
Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

1 uur geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

2 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

2 uur geleden