Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek
GOLD COAST (ANP) - Een Australiër is met een python om zijn nek gaan surfen en moet een boete van omgerekend 1400 euro betalen. De autoriteiten kwamen hem op het spoor nadat de man met zijn huisdier door lokale media werd gefilmd op het strand van de Gold Coast, een populaire badplaats ten zuiden van de stad Brisbane.
De eigenaar zei tegen nieuwszender Nine News dat hij wel vaker surft met zijn slang Shiva. "Ze gaat een stukje zwemmen en komt dan terug naar het surfboard. Gewoon cruisen. Wachtend op een golf, de perfecte golf", zei hij. Op de vraag hoe hij weet dat Shiva van de oceaan geniet, zei hij dat ze altijd sist als ze geïrriteerd is en dat dit nog nooit is gebeurd tijdens het surfen.
Shiva is volgens Nine News een morelia bredli, een niet-giftige wurgslang die tot wel 3 meter lang kan worden. De man had een vergunning voor het houden van deze pythonsoort, maar daarin staat niet dat het dier mee naar buiten mag. Daar is een aparte vergunning voor nodig. Er gelden alleen uitzonderingen voor bijvoorbeeld een bezoek aan de dierenarts of verkoop.
'Koudbloedige dieren'
Het ministerie van Milieu en Wetenschap van de deelstaat Queensland wijst erop dat het niet de bedoeling is inheemse dieren in het openbaar te tonen, tenzij het doel ervan is goedgekeurd en het op een manier gebeurt waarop voldoende rekening wordt gehouden met het welzijn van het dier en de veiligheid van het publiek.
De python zou het water volgens een topfunctionaris "extreem koud" hebben gevonden. Op beelden is onder meer te zien dat de slang Shiva in het water lag. "Slangen zijn koudbloedige dieren. Hoewel ze kunnen zwemmen, vermijden reptielen over het algemeen water. De enige slangen die in de oceaan zouden moeten voorkomen, zijn zeeslangen."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
2 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.
7 uur geleden