Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek
GOLD COAST (ANP) - Een Australiër is met een python om zijn nek gaan surfen en moet een boete van omgerekend 1400 euro betalen. De autoriteiten kwamen hem op het spoor nadat de man met zijn huisdier door lokale media werd gefilmd op het strand van de Gold Coast, een populaire badplaats ten zuiden van de stad Brisbane.
De eigenaar zei tegen nieuwszender Nine News dat hij wel vaker surft met zijn slang Shiva. "Ze gaat een stukje zwemmen en komt dan terug naar het surfboard. Gewoon cruisen. Wachtend op een golf, de perfecte golf", zei hij. Op de vraag hoe hij weet dat Shiva van de oceaan geniet, zei hij dat ze altijd sist als ze geïrriteerd is en dat dit nog nooit is gebeurd tijdens het surfen.
Shiva is volgens Nine News een morelia bredli, een niet-giftige wurgslang die tot wel 3 meter lang kan worden. De man had een vergunning voor het houden van deze pythonsoort, maar daarin staat niet dat het dier mee naar buiten mag. Daar is een aparte vergunning voor nodig. Er gelden alleen uitzonderingen voor bijvoorbeeld een bezoek aan de dierenarts of verkoop.
'Koudbloedige dieren'
Het ministerie van Milieu en Wetenschap van de deelstaat Queensland wijst erop dat het niet de bedoeling is inheemse dieren in het openbaar te tonen, tenzij het doel ervan is goedgekeurd en het op een manier gebeurt waarop voldoende rekening wordt gehouden met het welzijn van het dier en de veiligheid van het publiek.
De python zou het water volgens een topfunctionaris "extreem koud" hebben gevonden. Op beelden is onder meer te zien dat de slang Shiva in het water lag. "Slangen zijn koudbloedige dieren. Hoewel ze kunnen zwemmen, vermijden reptielen over het algemeen water. De enige slangen die in de oceaan zouden moeten voorkomen, zijn zeeslangen."
Meer uit Buitenland
JINJIANG (ANP/AFP) - De grote dodelijke brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang is onder controle. Volgens de autoriteiten vielen er 28 doden. Het duurde uren voor de brandweer de brand meester was. Op het moment dat die donderdag uitbrak in een fabriek van de Huiteng Shoes Company waren volgens staatspersbureau Xinhua 237 werknemers aanwezig.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran voert diplomatiek overleg over de jongste Amerikaanse aanvallen op de kust van het land, die minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi Amerikaans "avonturisme" noemt. Hij spreekt daarover met de legerleider van Pakistan, veldmaarschalk Asim Munir. Pakistan staat op de voorgrond bij bemiddelingen tussen Iran en de VS.
1 uur geledenJINJIANG (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een schoenenfabriek in de Chinese stad Jinjiang zijn zeker 28 doden gevallen, melden staatsmedia. De brand is uitgebroken in een vestiging van de Huiteng Shoes Company in het district Chendai.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk zet zeker 20.000 politiemensen in voor de WK-voetbalwedstrijd Frankrijk-Marokko, deze donderdagavond. Zo'n 8000 van hen worden ingezet in Parijs, heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken bekendgemaakt, melden Franse media.
3 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - Grote mensenmenigten zijn volgens Iraanse media op de been in de noordoostelijke stad Mashhad voor de uitvaart van de overleden hoogste leider van het land, ayatollah Ali Khamenei.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Op verzoek van de EU-lidstaten heeft de Europese Commissie een lijst met opties opgesteld voor handelsrestricties op producten uit de door Israël bezette gebieden op de Westelijke Jordaanoever. Dat bevestigt een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag. De opties worden maandag besproken op een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft de Amerikaanse "avonturen" in de Straat van Hormuz aangewezen als oorzaak van het oplaaiende geweld tussen beide landen. Volgens Iran moeten de Amerikanen stoppen zich te bemoeien met de vaarroutes in die zeestraat, anders zullen de Iraniërs "verwoestend reageren".
4 uur geleden