Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek

Australiër beboet voor surfen met python om zijn nek

GOLD COAST (ANP) - Een Australiër is met een python om zijn nek gaan surfen en moet een boete van omgerekend 1400 euro betalen. De autoriteiten kwamen hem op het spoor nadat de man met zijn huisdier door lokale media werd gefilmd op het strand van de Gold Coast, een populaire badplaats ten zuiden van de stad Brisbane.

De eigenaar zei tegen nieuwszender Nine News dat hij wel vaker surft met zijn slang Shiva. "Ze gaat een stukje zwemmen en komt dan terug naar het surfboard. Gewoon cruisen. Wachtend op een golf, de perfecte golf", zei hij. Op de vraag hoe hij weet dat Shiva van de oceaan geniet, zei hij dat ze altijd sist als ze geïrriteerd is en dat dit nog nooit is gebeurd tijdens het surfen.

Shiva is volgens Nine News een morelia bredli, een niet-giftige wurgslang die tot wel 3 meter lang kan worden. De man had een vergunning voor het houden van deze pythonsoort, maar daarin staat niet dat het dier mee naar buiten mag. Daar is een aparte vergunning voor nodig. Er gelden alleen uitzonderingen voor bijvoorbeeld een bezoek aan de dierenarts of verkoop.

'Koudbloedige dieren'

Het ministerie van Milieu en Wetenschap van de deelstaat Queensland wijst erop dat het niet de bedoeling is inheemse dieren in het openbaar te tonen, tenzij het doel ervan is goedgekeurd en het op een manier gebeurt waarop voldoende rekening wordt gehouden met het welzijn van het dier en de veiligheid van het publiek.

De python zou het water volgens een topfunctionaris "extreem koud" hebben gevonden. Op beelden is onder meer te zien dat de slang Shiva in het water lag. "Slangen zijn koudbloedige dieren. Hoewel ze kunnen zwemmen, vermijden reptielen over het algemeen water. De enige slangen die in de oceaan zouden moeten voorkomen, zijn zeeslangen."

Meer uit Buitenland

Justitie bevestigt aanhouding voormalige Duitse inlichtingenchef

KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.

21 minuten geleden
Kenia meldt eerste ebolageval, patiënt overleden

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.

47 minuten geleden
Von der Leyen: EU moet meer schone elektriciteit gebruiken

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".

50 minuten geleden
Gewonden bij aanvallen op twee Saudische luchthavens

NAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.

1 uur geleden
Media: voormalige Duitse inlichtingenchef opgepakt

BERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.

1 uur geleden
Von der Leyen wil geen grote bezuinigingen op meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.

1 uur geleden
Franse minister verdedigt politieoptreden bij schoolprotesten

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.

1 uur geleden