Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië zonder Barty in finaleronde Billie Jean King Cup

Australië zonder Barty in finaleronde Billie Jean King Cup

SYDNEY (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty slaat begin volgende maand de finaleronde van de Billie Jean King Cup over. De nummer 1 van de wereld ontbreekt in de ploeg die bondscoach Alicia Molik samenstelde. Ajla Tomljanovic, 44e op de wereldranglijst, voert de Australische equipe aan.

Barty (25) kwam op de US Open voor het laatst in actie. De Australische, die dit jaar Wimbledon won, bleef in New York steken in de derde ronde. De aanvoerster van de wereldranglijst ontbreekt deze week in Indian Wells. Volgens haar coach is ze "fysiek en mentaal uitgeput". Het is hoogst onzeker of Barty vanaf 8 november meedoet aan de WTA Finals in de Mexicaanse stad Guadalajara.

De week ervoor ontbreekt Barty in ieder geval in Praag bij de finaleronde van de Billie Jean King Cup, voorheen bekend als de Fed Cup. Vorig jaar kon de finaleronde niet doorgaan vanwege de coronapandemie. Barty leidde Australië in 2019 naar de finale van de laatste editie van de Fed Cup. In Perth moest het gastland het toen met 3-2 afleggen tegen Frankrijk.

In de nieuwe opzet strijden twaalf landen in een toernooi om de eindzege. Australië neemt het in groep B op tegen Belarus en België. De ontknoping van de Billie Jean King Cup zou eigenlijk in Boedapest worden gespeeld, maar is verplaatst naar de O2 Arena in de Tsjechische hoofdstad Praag.

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

14 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

21 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

21 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

22 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

22 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

23 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

1 dag geleden