Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië zonder Barty in finaleronde Billie Jean King Cup

Australië zonder Barty in finaleronde Billie Jean King Cup

SYDNEY (ANP) - De Australische tennisster Ashleigh Barty slaat begin volgende maand de finaleronde van de Billie Jean King Cup over. De nummer 1 van de wereld ontbreekt in de ploeg die bondscoach Alicia Molik samenstelde. Ajla Tomljanovic, 44e op de wereldranglijst, voert de Australische equipe aan.

Barty (25) kwam op de US Open voor het laatst in actie. De Australische, die dit jaar Wimbledon won, bleef in New York steken in de derde ronde. De aanvoerster van de wereldranglijst ontbreekt deze week in Indian Wells. Volgens haar coach is ze "fysiek en mentaal uitgeput". Het is hoogst onzeker of Barty vanaf 8 november meedoet aan de WTA Finals in de Mexicaanse stad Guadalajara.

De week ervoor ontbreekt Barty in ieder geval in Praag bij de finaleronde van de Billie Jean King Cup, voorheen bekend als de Fed Cup. Vorig jaar kon de finaleronde niet doorgaan vanwege de coronapandemie. Barty leidde Australië in 2019 naar de finale van de laatste editie van de Fed Cup. In Perth moest het gastland het toen met 3-2 afleggen tegen Frankrijk.

In de nieuwe opzet strijden twaalf landen in een toernooi om de eindzege. Australië neemt het in groep B op tegen Belarus en België. De ontknoping van de Billie Jean King Cup zou eigenlijk in Boedapest worden gespeeld, maar is verplaatst naar de O2 Arena in de Tsjechische hoofdstad Praag.

Meer uit Sport

Schaatsster Schilder wint eerste marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.

49 minuten geleden
Schaatser Van de Bunt ook klaar voor ploegenachtervolging

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.

1 uur geleden
Van de Bunt schaatst zonder spanning naar sensatie op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.

1 uur geleden
Schaatser Van de Bunt stunt met zege op 5000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.

2 uur geleden
Schulting verrast zichzelf met tweede plaats op 1000 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."

2 uur geleden
Schaatser Roest ver verwijderd van olympisch ticket op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.

3 uur geleden
Kok wint 1000 meter op OKT voor Schulting en Verkerk, val Leerdam

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.

3 uur geleden