Australië: zaak Assange heeft veel te lang geduurd
CANBERRA (ANP/AFP/RTR) - De zaak tegen Julian Assange heeft zich veel te lang voortgesleept. Die woorden van premier Anthony Albanese herhaalde een woordvoerder van de Australische overheid dinsdag als reactie op het nieuws over de vrijlating van de Australische WikiLeaks-oprichter.
"Premier Albanese is altijd duidelijk geweest: de zaak van meneer Assange heeft veel te lang geduurd en er viel niets te winnen bij zijn aanhoudende gevangenschap", aldus de zegspersoon, die bevestigde dat Australië consulaire bijstand verleent aan Assange.
De WikiLeaks-oprichter is een overeenkomst aangegaan met Amerikaanse aanklagers. Hij zegde toe schuldig te pleiten aan één van de spionagezaken die hem ten laste waren gelegd in ruil voor een gevangenisstraf van 62 maanden. Die komt overeen met de tijd die hij al in een Britse gevangenis doorbracht, waardoor Assange maandagmiddag op vrije voeten kwam.
De deal wordt woensdagochtend geformaliseerd tijdens een zitting op Saipan, een eiland binnen het Amerikaanse overzeese gebied Noordelijke Marianen. Voor die locatie in de Stille Oceaan is volgens de aanklagers gekozen omdat Assange het niet zag zitten om naar het vasteland van de VS te reizen, en omdat het relatief dicht bij Australië ligt. Volgens WikiLeaks vliegt Assange na de zitting door naar zijn thuisland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.
37 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
3 uur geleden