Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië woedend op China wegens nepfoto Australische militair

Australië woedend op China wegens nepfoto Australische militair

AUSTRALIË (ANP/DPA) - De Australische premier Scott Morrison is woedend over een "weerzinwekkende, schandalige en afschuwelijke" tweet van een vooraanstaande Chinese regeringswoordvoerder en eist een verontschuldiging van Peking.

Australische aanklagers doen momenteel onderzoek naar negentien militairen van het land in verband met vermeende oorlogsmisdaden die tussen 2005 en 2016 door speciale troepen in Afghanistan zijn gepleegd. De woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, Zhao Lijian, plaatste een nepbeeld op Twitter van een als Australische militair verklede man die een bloedig mes tegen de keel van een Afghaans kind houdt.

Morrison noemde de tweet, die was gepost op een officieel account van de Chinese overheid, een "schandalige en walgelijke smet" op de Australische strijdkrachten en riep Twitter op om de tweet offline te halen. "Het is ronduit schandalig en kan op geen enkele basis gerechtvaardigd worden. De Chinese regering zou zich totaal moeten schamen voor dit bericht", zei Morrison over de tweet.

Gevraagd naar de tweet tijdens een reguliere persconferentie, antwoordde de woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken Hua Chunying: "Moet de Australische regering zich niet schamen als Australische soldaten zulke gruwelijke misdaden begaan?" Ze zei dat Australië "een formele verontschuldiging moet aanbieden aan het Afghaanse volk", eraan toevoegend dat "het een feit is dat Australische soldaten onschuldige burgers in Afghanistan op brute wijze hebben afgeslacht".

Meer uit Buitenland

Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

35 minuten geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

4 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

4 uur geleden
Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

6 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

8 uur geleden
EU wil 'rode lijnen' in onderhandelingen met Rusland vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

8 uur geleden
Celstraf voor Duits koppel dat kinderen opsloot in 'horrorhuis'

OVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".

8 uur geleden