Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië woedend op China wegens nepfoto Australische militair

Australië woedend op China wegens nepfoto Australische militair

AUSTRALIË (ANP/DPA) - De Australische premier Scott Morrison is woedend over een "weerzinwekkende, schandalige en afschuwelijke" tweet van een vooraanstaande Chinese regeringswoordvoerder en eist een verontschuldiging van Peking.

Australische aanklagers doen momenteel onderzoek naar negentien militairen van het land in verband met vermeende oorlogsmisdaden die tussen 2005 en 2016 door speciale troepen in Afghanistan zijn gepleegd. De woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, Zhao Lijian, plaatste een nepbeeld op Twitter van een als Australische militair verklede man die een bloedig mes tegen de keel van een Afghaans kind houdt.

Morrison noemde de tweet, die was gepost op een officieel account van de Chinese overheid, een "schandalige en walgelijke smet" op de Australische strijdkrachten en riep Twitter op om de tweet offline te halen. "Het is ronduit schandalig en kan op geen enkele basis gerechtvaardigd worden. De Chinese regering zou zich totaal moeten schamen voor dit bericht", zei Morrison over de tweet.

Gevraagd naar de tweet tijdens een reguliere persconferentie, antwoordde de woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken Hua Chunying: "Moet de Australische regering zich niet schamen als Australische soldaten zulke gruwelijke misdaden begaan?" Ze zei dat Australië "een formele verontschuldiging moet aanbieden aan het Afghaanse volk", eraan toevoegend dat "het een feit is dat Australische soldaten onschuldige burgers in Afghanistan op brute wijze hebben afgeslacht".

Meer uit Buitenland

Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

44 minuten geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

3 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

3 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

3 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

5 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

6 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

8 uur geleden