Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië wil jongeren onder de 16 weren van sociale media

Australië wil jongeren onder de 16 weren van sociale media

CANBERRA (ANP) - De Australische regering wil kinderen onder de 16 jaar gaan weren van sociale media. "Ik heb duizenden ouders, grootouders, tantes en ooms gesproken die zich net als ik grote zorgen maken over de veiligheid van onze kinderen online", zei premier Anthony Albanese volgens omroep ABC. Hij noemde sociale media schadelijk voor de mentale gezondheid van jongeren.

De regering maakte in september al duidelijk dat ze kinderen wil weren van sites als Instagram, TikTok en Facebook, maar toen was nog geen leeftijdsgrens bekend. De premier maakte donderdag meer details bekend over de plannen. Hij zei dat er geen uitzondering wordt gemaakt voor kinderen die al op sociale media zitten, ook niet als ze daar toestemming van hun ouders voor hebben.

De regering wil dat techbedrijven het verbod gaan uitvoeren, schrijft de krant The Sydney Morning Herald. Dat betekent dat kinderen en hun ouders zelf niet worden bestraft als ze de maatregelen omzeilen. Jongeren worden niet meteen verbannen van sociale media. Het parlement moet de maatregelen nog goedkeuren. Ze worden vervolgens pas na een jaar van kracht, zei de premier.

Albanese beloofde ook dat het verbod na invoering nog wordt geëvalueerd. "We gaan hiermee internationaal aan kop en we willen er zeker van zijn dat we het goed doen."

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea legaliseert na decennia Noord-Koreaanse staatskrant

SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.

39 minuten geleden
Zelensky: ontmoeting met Trump in nabije toekomst

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.

4 uur geleden
Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

8 uur geleden
Tien jaar cel geëist tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.

8 uur geleden
Meerdere doden door stormen en overstromingen in Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.

8 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

21 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

22 uur geleden