Australië wil jongeren onder de 16 weren van sociale media
CANBERRA (ANP) - De Australische regering wil kinderen onder de 16 jaar gaan weren van sociale media. "Ik heb duizenden ouders, grootouders, tantes en ooms gesproken die zich net als ik grote zorgen maken over de veiligheid van onze kinderen online", zei premier Anthony Albanese volgens omroep ABC. Hij noemde sociale media schadelijk voor de mentale gezondheid van jongeren.
De regering maakte in september al duidelijk dat ze kinderen wil weren van sites als Instagram, TikTok en Facebook, maar toen was nog geen leeftijdsgrens bekend. De premier maakte donderdag meer details bekend over de plannen. Hij zei dat er geen uitzondering wordt gemaakt voor kinderen die al op sociale media zitten, ook niet als ze daar toestemming van hun ouders voor hebben.
De regering wil dat techbedrijven het verbod gaan uitvoeren, schrijft de krant The Sydney Morning Herald. Dat betekent dat kinderen en hun ouders zelf niet worden bestraft als ze de maatregelen omzeilen. Jongeren worden niet meteen verbannen van sociale media. Het parlement moet de maatregelen nog goedkeuren. Ze worden vervolgens pas na een jaar van kracht, zei de premier.
Albanese beloofde ook dat het verbod na invoering nog wordt geëvalueerd. "We gaan hiermee internationaal aan kop en we willen er zeker van zijn dat we het goed doen."
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
1 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
3 uur geleden