Australië werkt aan nieuw klimaatdoel en wil VN-klimaattop houden
CANBERRA (ANP/AFP) - De nieuwe regering in Australië komt "zeer binnenkort" met een ambitieuzer klimaatdoel en wil samen met buurlanden in de Grote Oceaan de klimaattop van de Verenigde Naties organiseren. Minister Penny Wong van Buitenlandse Zaken maakte dat bekend tijdens een werkbezoek aan Fiji.
De plannen zijn in lijn met het groenere beleid dat premier Anthony Albanese heeft beloofd. Bij de vorige VN-klimaattop, de COP26 vorig jaar in Schotland, werd het land nog geleid door een conservatieve premier die een groot voorstander was van de kolenindustrie. "Australië heeft zijn verantwoordelijkheid verwaarloosd", zei Wong.
Australië is een van 's werelds grootste exporteurs van gas en kolen. De vorige premier, Scott Morrison, had beloofd de kolenmijnen in het land zo lang mogelijk open te houden als mogelijk is. In aanloop naar COP26 zei hij dat Australië tegen 2050 CO2-neutraal wil worden, maar weigerde dit klimaatdoel in de Australische wet vast te leggen. Ook was zijn regering terughoudend met klimaatdoelen voor 2030.
Het is nog niet duidelijk of de centrumlinkse regering van Albanese een meerderheid heeft in het parlement. De uitslag van de parlementsverkiezingen van vorige week zaterdag is nog niet compleet. De partij van Albanese wint volgens de Australische omroep ABC zeker 75 zetels. Hij heeft nog een van de vier nog te verdelen zetels nodig voor een meerderheid.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
2 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
51 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
9 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.
9 uur geleden