Australië werkt aan nieuw klimaatdoel en wil VN-klimaattop houden
CANBERRA (ANP/AFP) - De nieuwe regering in Australië komt "zeer binnenkort" met een ambitieuzer klimaatdoel en wil samen met buurlanden in de Grote Oceaan de klimaattop van de Verenigde Naties organiseren. Minister Penny Wong van Buitenlandse Zaken maakte dat bekend tijdens een werkbezoek aan Fiji.
De plannen zijn in lijn met het groenere beleid dat premier Anthony Albanese heeft beloofd. Bij de vorige VN-klimaattop, de COP26 vorig jaar in Schotland, werd het land nog geleid door een conservatieve premier die een groot voorstander was van de kolenindustrie. "Australië heeft zijn verantwoordelijkheid verwaarloosd", zei Wong.
Australië is een van 's werelds grootste exporteurs van gas en kolen. De vorige premier, Scott Morrison, had beloofd de kolenmijnen in het land zo lang mogelijk open te houden als mogelijk is. In aanloop naar COP26 zei hij dat Australië tegen 2050 CO2-neutraal wil worden, maar weigerde dit klimaatdoel in de Australische wet vast te leggen. Ook was zijn regering terughoudend met klimaatdoelen voor 2030.
Het is nog niet duidelijk of de centrumlinkse regering van Albanese een meerderheid heeft in het parlement. De uitslag van de parlementsverkiezingen van vorige week zaterdag is nog niet compleet. De partij van Albanese wint volgens de Australische omroep ABC zeker 75 zetels. Hij heeft nog een van de vier nog te verdelen zetels nodig voor een meerderheid.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
52 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
1 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Azerbeidzjan heeft na een periode van oplopende spanningen hulp aangeboden aan Iran. Er gaan tonnen voedsel en medicijnen naar het buurland, heeft het ministerie van Noodsituaties aangekondigd. Dat besluit volgt op een telefoongesprek tussen de presidenten van de landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De oorlog in Iran kent tot nu toe Rusland als enige winnaar, waarschuwde voorzitter van de EU-leiders António Costa dinsdag. De stijgende energieprijzen leveren Rusland veel geld op voor de oorlogskas. De militaire capaciteiten die nu naar het Midden-Oosten worden verplaatst, hadden in Oekraïne kunnen worden ingezet. Ook de aandacht voor het Oekraïense front vermindert nu het conflict in het Midden-Oosten centraal staat, zei hij op de conferentie van EU-ambassadeurs.
2 uur geledenHAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
5 uur geleden