Australië viert 'normale' nationale feestdag
SYDNEY (ANP) - In de nasleep van de bosbranden viert Australië de nationale feestdag, Australia Day. In de meeste plaatsen wordt de dag zoals gebruikelijk uitbundig gevierd. Het dit jaar dramatische bosbrandseizoen lijkt de sfeer niet te bederven.
Australiërs willen tonen hoe sterk het land is ondanks de branden, aldus de omroep ABC. In Sydney zijn bijvoorbeeld inheemse of Aboriginal rookceremonies. Daarbij worden gewassen in brand gestoken waarvan de rook zuiverende werking zou hebben.
Sydney heeft zoals gebruikelijk ook een grote vlootschouw en net als in veel andere plaatsen optochten, muziekuitvoeringen en vuurwerk in de avond (11.00 uur onze tijd). Het vuurwerk is als gevolg van de bosbranden wel in een aantal plaatsen afgelast inclusief de hoofdstad Canberra en het grootste deel van de metropool Melbourne.
De dag is zoals elk jaar ook wat omstreden. Het was in 1788 de dag dat de Britten formeel Australië opeisten bij de aankomst van een Britse vloot in de Baai van Sydney. Aboriginals vinden dat een treurige dag.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
6 uur geleden