
Australië verklaart overstromingen langs oostkust 'noodsituatie'
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië zal woensdag de verwoestende overstromingen langs de oostkust tot een nationale noodsituatie verklaren, melden lokale media. Het uitroepen van de noodsituatie, wat wettelijk mogelijk is sinds de verwoestende bosbranden van 2019 in Australië, zal de federale regering de bevoegdheid geven om bureaucratie te omzeilen en onmiddellijk extra middelen in te zetten, zoals meer defensiepersoneel.
Wekenlange regen heeft ervoor gezorgd dat de autoriteiten moeite hebben voedsel en essentiële voorraden naar de zwaarst getroffen gebieden te brengen. Vooral de deelstaten New South Wales en Queensland zijn zwaar getroffen door het noodweer dat al sinds eind vorige maand tot overstromingen leidt. Tienduizenden mensen hebben al hun huizen moeten verlaten uit vrees voor nieuwe overstromingen en ook de komende dagen wordt veel regen verwacht in de getroffen gebieden. Tot nu toe zijn zeker 21 mensen om het leven gekomen door het aanhoudende noodweer.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De openbaar aanklager in Istanbul heeft in het kader van een fraudeonderzoek ingegrepen bij een bedrijf dat eigenaar is van drie grote tv-zenders: Habertürk TV, Show TV en Bloomberg HT. Tien directieleden zijn gearresteerd, melden lokale media. Het bedrijf, Can Holding, is onder overheidstoezicht gesteld.
2 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De burgemeester van Rome wil de Tiber binnen vijf jaar openstellen voor zwemmers. Zwemmen in de rivier die door de Italiaanse hoofdstad stroomt, is al jaren niet toegestaan.
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson van Labour, is ontslagen als gevolg van banden met de inmiddels overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft dit in Londen bekendgemaakt.
33 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Poolse Europarlementariërs van de centrumrechtse EVP en liberale Renew hebben Nederlandse en Poolse F-35-piloten bedankt voor het neerhalen van Russische drones. Samen met Poolse sociaaldemocraten, Groenen en Linksen zien ze de drones als provocatie van de Russische president Poetin, die wil kijken hoever hij kan gaan.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Bondsdag heeft de parlementaire onschendbaarheid van parlementslid Maximilian Krah opgeheven. Tegen de 48-jarige volksvertegenwoordiger van de partij Alternative für Deutschland (AfD) loopt sinds mei een onderzoek bij justitie naar aanleiding van verdenkingen van corruptie en witwassen.
56 minuten geledenRIGA (ANP) - Na Polen sluit ook Letland deels zijn luchtruim langs de grens met Rusland en Belarus. De Letse krijgsmacht drong daarop aan nadat Russische drones in de nacht van dinsdag op woensdag Polen waren binnengevlogen.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen voert beperkingen in voor het vliegverkeer in het oosten van het land, langs de grens met Belarus en Oekraïne. Daartoe is besloten wegens de schending van het luchtruim door volgens Polen Russische drones.
3 uur geleden