Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken

Australië verder op WK voetbal na zege op Denemarken

AL WAKRAH (ANP) - Australië heeft zich geplaatst voor de knock-outfase van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Graham Arnold was met 1-0 te sterk voor Denemarken, dat na de nederlaag is uitgeschakeld.

Australië komt met de overwinning op 6 punten, genoeg voor de tweede plaats in de poule achter Frankrijk. Het teleurstellende Denemarken eindigt het WK met 1 punt uit drie wedstrijden. De tegenstander in de achtste finales van Australië komt uit de groep met Polen, Argentinië, Saudi-Arabië en Mexico, die woensdagavond nog in actie komen.

Australië wist dat het genoeg zou hebben aan een gelijkspel, indien Tunesië op hetzelfde moment niet zou stunten tegen Frankrijk. De ploeg loerde op de counter en sloeg twee minuten na een Tunesische voorsprong in de andere wedstrijd toe. Na een afgeslagen aanval van Denemarken vertrok Mathew Leckie van eigen helft, draaide zijn tegenstander dol en schoot raak in de verre hoek: 1-0.

Meer uit Voetbal

PSV-doelman Olij maanden aan de kant met liesblessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.

4 uur geleden
Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

5 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

5 uur geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

5 uur geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

7 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

10 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

12 uur geleden