Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering verbiedt alle overheidsdiensten om de nieuwe Chinese AI-tool DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de nationale veiligheid. Volgens de Australische minister van Binnenlandse Zaken is er per direct een verbod op het gebruik van DeepSeek op systemen en apparaten van de overheid. Hij gaf aan dat DeepSeek een "onacceptabel veiligheidsrisico" vormt.

"AI is een technologie met veel potentieel en mogelijkheden, maar de overheid zal niet aarzelen om op te treden als onze diensten een nationaal veiligheidsrisico identificeren", aldus minister Tony Burke. Er zijn namelijk zorgen dat gegevens van gebruikers van DeepSeek in handen van de Chinese overheid kunnen vallen. Om die reden kwam Taiwan ook al met een verbod voor overheidsinstellingen om DeepSeek te gebruiken.

Burke raadde ook gewone burgers aan voorzichtig te zijn met DeepSeek. Volgens hem moeten zij maatregelen nemen om hun onlineveiligheid te vergroten en zich er bewust van zijn over wat er met hun gebruikersgegevens kan gebeuren.

Ook in andere landen zijn waarschuwingen geweest voor DeepSeek, waaronder door de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De AP adviseert mensen "heel voorzichtig en terughoudend" met de chatbot om te gaan. Veel bedrijven hebben personeel verboden DeepSeek te gebruiken.

Meer uit Financieel

Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

1 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

2 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

3 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

4 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Saudi-Arabië

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.

4 uur geleden
India meldt eruit te zijn met EU over vrijhandelsakkoord

NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.

5 uur geleden
Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

6 uur geleden