Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek
CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering verbiedt alle overheidsdiensten om de nieuwe Chinese AI-tool DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de nationale veiligheid. Volgens de Australische minister van Binnenlandse Zaken is er per direct een verbod op het gebruik van DeepSeek op systemen en apparaten van de overheid. Hij gaf aan dat DeepSeek een "onacceptabel veiligheidsrisico" vormt.
"AI is een technologie met veel potentieel en mogelijkheden, maar de overheid zal niet aarzelen om op te treden als onze diensten een nationaal veiligheidsrisico identificeren", aldus minister Tony Burke. Er zijn namelijk zorgen dat gegevens van gebruikers van DeepSeek in handen van de Chinese overheid kunnen vallen. Om die reden kwam Taiwan ook al met een verbod voor overheidsinstellingen om DeepSeek te gebruiken.
Burke raadde ook gewone burgers aan voorzichtig te zijn met DeepSeek. Volgens hem moeten zij maatregelen nemen om hun onlineveiligheid te vergroten en zich er bewust van zijn over wat er met hun gebruikersgegevens kan gebeuren.
Ook in andere landen zijn waarschuwingen geweest voor DeepSeek, waaronder door de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De AP adviseert mensen "heel voorzichtig en terughoudend" met de chatbot om te gaan. Veel bedrijven hebben personeel verboden DeepSeek te gebruiken.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.
5 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
8 uur geleden