Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering verbiedt alle overheidsdiensten om de nieuwe Chinese AI-tool DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de nationale veiligheid. Volgens de Australische minister van Binnenlandse Zaken is er per direct een verbod op het gebruik van DeepSeek op systemen en apparaten van de overheid. Hij gaf aan dat DeepSeek een "onacceptabel veiligheidsrisico" vormt.

"AI is een technologie met veel potentieel en mogelijkheden, maar de overheid zal niet aarzelen om op te treden als onze diensten een nationaal veiligheidsrisico identificeren", aldus minister Tony Burke. Er zijn namelijk zorgen dat gegevens van gebruikers van DeepSeek in handen van de Chinese overheid kunnen vallen. Om die reden kwam Taiwan ook al met een verbod voor overheidsinstellingen om DeepSeek te gebruiken.

Burke raadde ook gewone burgers aan voorzichtig te zijn met DeepSeek. Volgens hem moeten zij maatregelen nemen om hun onlineveiligheid te vergroten en zich er bewust van zijn over wat er met hun gebruikersgegevens kan gebeuren.

Ook in andere landen zijn waarschuwingen geweest voor DeepSeek, waaronder door de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De AP adviseert mensen "heel voorzichtig en terughoudend" met de chatbot om te gaan. Veel bedrijven hebben personeel verboden DeepSeek te gebruiken.

Meer uit Financieel

Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

17 minuten geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

42 minuten geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

1 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

2 uur geleden
Winkeliersomzet duidelijk omhoog in maart ondanks Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in maart duidelijk meer omgezet dan in dezelfde maand vorig jaar. Van een mogelijke 'shopdip' door geschrokken reacties op de oorlog in het Midden-Oosten was dus absoluut geen sprake, volgt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Trump schrapt heffing Schotse whisky ter ere van koning Charles

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt zijn importheffingen op Schotse whisky. Hij zegt dat te doen ter ere van de Britse koning Charles en koningin Camilla, die hun staatsbezoek aan de Verenigde Staten hebben afgesloten.

3 uur geleden
ING: huizenprijzen stijgen dit jaar niet verder door hoger aanbod

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.

8 uur geleden