Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

Australië verbiedt overheidsdiensten gebruik AI-tool DeepSeek

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische regering verbiedt alle overheidsdiensten om de nieuwe Chinese AI-tool DeepSeek te gebruiken vanwege zorgen over de nationale veiligheid. Volgens de Australische minister van Binnenlandse Zaken is er per direct een verbod op het gebruik van DeepSeek op systemen en apparaten van de overheid. Hij gaf aan dat DeepSeek een "onacceptabel veiligheidsrisico" vormt.

"AI is een technologie met veel potentieel en mogelijkheden, maar de overheid zal niet aarzelen om op te treden als onze diensten een nationaal veiligheidsrisico identificeren", aldus minister Tony Burke. Er zijn namelijk zorgen dat gegevens van gebruikers van DeepSeek in handen van de Chinese overheid kunnen vallen. Om die reden kwam Taiwan ook al met een verbod voor overheidsinstellingen om DeepSeek te gebruiken.

Burke raadde ook gewone burgers aan voorzichtig te zijn met DeepSeek. Volgens hem moeten zij maatregelen nemen om hun onlineveiligheid te vergroten en zich er bewust van zijn over wat er met hun gebruikersgegevens kan gebeuren.

Ook in andere landen zijn waarschuwingen geweest voor DeepSeek, waaronder door de Nederlandse Autoriteit Persoonsgegevens (AP). De AP adviseert mensen "heel voorzichtig en terughoudend" met de chatbot om te gaan. Veel bedrijven hebben personeel verboden DeepSeek te gebruiken.

Meer uit Financieel

H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

6 minuten geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

1 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

1 uur geleden
Amerikaanse inflatie stijgt naar hoogste niveau in drie jaar

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.

1 uur geleden
Jonge werkenden zitten langer en vaker ziek thuis, ziet Arbo Unie

NIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.

1 uur geleden
Haven Rotterdam over klimaatzaak: zelfde doel, andere aanpak

ROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.

2 uur geleden
Bestuur eBay ziet niets in overnamevoorstel GameStop

SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.

3 uur geleden