Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië stopt honderden miljoenen in Great Barrier Reef

Australië stopt honderden miljoenen in Great Barrier Reef

CANBERRA (ANP) - Australië investeert de komende negen jaar 1 miljard Australische dollar (ruim 630 miljoen euro) in de bescherming van het Great Barrier Reef. De Australische premier Scott vvvv hoopt zo te voorkomen dat het koraalrif alsnog op de UNESCO-lijst voor bedreigd werelderfgoed wordt geplaatst, wat slecht nieuws zou zijn voor het toerisme in de regio.

De investering volgt op verschillende miljardeninvesteringen die Australië de afgelopen jaren in het Great Barrier Reef deed. "We ondersteunen hiermee de gezondheid van het rif en tegelijkertijd de economische toekomst van toeristen, horeca-ondernemers en lokale gemeenschappen in Queensland", aldus de conservatieve Morrison in een verklaring. Hij heeft de afgelopen jaren weinig gedaan om klimaatverandering aan te pakken en is een voorstander van het gebruik van fossiele brandstoffen en controversiële kolenmijnen.

Vorig jaar wist Australië ternauwernood te voorkomen dat het enorme rif op de UNESCO-lijst voor bedreigd werelderfgoed werd geplaatst. De VN-organisatie overwoog dit omdat Australië haar inziens te weinig deed om de waterkwaliteit te verbeteren en klimaatdoelstellingen te halen om zo het koraal te beschermen. Plaatsing op de lijst van bedreigd werelderfgoed zou gevolgen hebben voor de lokale economie. Het Groot Barrièrerif trok voor de pandemie jaarlijks veel toeristen en levert duizenden banen op. Australië is bang dat de toeristen wegblijven als het koraalrif op de lijst wordt geplaatst.

Met een uitgebreide lobby wist de Australische regering te voorkomen dat het rif het stempel 'Werelderfgoed in Gevaar' kreeg. Volgend jaar beoordeelt UNESCO dit opnieuw.

Meer uit Buitenland

Doden geborgen na zinken Iraans marineschip bij Sri Lanka

COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Na het zinken van een Iraans marineschip voor de Sri Lankaanse kust zijn meerdere doden geborgen. Het reddingswerk gaat door, zegt de Sri Lankaanse marine. Hoeveel opvarenden zijn omgekomen, zijn gered en nog worden vermist is onduidelijk.

57 minuten geleden
Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

1 uur geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

1 uur geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

3 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

3 uur geleden
Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

4 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

7 uur geleden