Australië stelt vaccinatie verplicht voor paralympische sporters
MELBOURNE (ANP/RTR) - Alleen Australische sporters die zich hebben laten vaccineren tegen het coronavirus mogen meedoen aan de Paralympische Spelen. Die eis geldt niet voor de Australiërs die enkele weken daarvoor naar Japan gaan voor de Olympische Spelen. Volgens Kate McLoughlin, chef de mission van de paralympische ploeg, lopen de sporters uit haar team gezondheidsrisico's als ze ongevaccineerd naar Tokio gaan.
"Zowel atleten als officials die weigeren een prik te nemen, lopen risico's als ze ongevaccineerd meegaan. We weten dat er Covid-19 in het olympisch dorp zal zijn", zei McLoughlin tegen de Australische nieuwszender ABC. "Het was een moeilijk besluit, waar we lang over hebben nagedacht. Uiteindelijk moeten we ervoor zorgen dat iedereen binnen het team veilig is."
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft iedereen die komende zomer naar Japan gaat opgeroepen zich te laten vaccineren. Het is echter geen eis om het land in te komen. Het IOC heeft vaccins van Pfizer/BioNTech ingekocht, die beschikbaar worden gesteld aan de sporters, begeleiders en journalisten die naar Tokio komen voor de Spelen.
Handvol personen
In Australië hebben heel wat sporters al hun eerste prik gekregen. Volgens McLoughlin willen de meeste sporters uit de paralympische ploeg zich graag laten vaccineren. Met de twijfelaars of weigeraars gaat ze in gesprek. "Maar dat gaat om een handvol personen."
De Paralympische Spelen van Tokio beginnen op 28 augustus, drie weken na afloop van de Olympische Spelen. Een meerderheid van de Japanse bevolking zit niet te wachten op de mondiale sportevenementen, uit vrees voor verdere verspreiding van het coronavirus.
De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF adviseert zowel de olympische als paralympische sporters om zich voor vertrek te laten vaccineren. Van een verplichting is echter geen sprake, aldus een woordvoerder.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
6 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
8 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
11 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
12 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
12 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
16 uur geleden