Australië stelt vaccinatie verplicht voor paralympische sporters
MELBOURNE (ANP/RTR) - Alleen Australische sporters die zich hebben laten vaccineren tegen het coronavirus mogen meedoen aan de Paralympische Spelen. Die eis geldt niet voor de Australiërs die enkele weken daarvoor naar Japan gaan voor de Olympische Spelen. Volgens Kate McLoughlin, chef de mission van de paralympische ploeg, lopen de sporters uit haar team gezondheidsrisico's als ze ongevaccineerd naar Tokio gaan.
"Zowel atleten als officials die weigeren een prik te nemen, lopen risico's als ze ongevaccineerd meegaan. We weten dat er Covid-19 in het olympisch dorp zal zijn", zei McLoughlin tegen de Australische nieuwszender ABC. "Het was een moeilijk besluit, waar we lang over hebben nagedacht. Uiteindelijk moeten we ervoor zorgen dat iedereen binnen het team veilig is."
Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft iedereen die komende zomer naar Japan gaat opgeroepen zich te laten vaccineren. Het is echter geen eis om het land in te komen. Het IOC heeft vaccins van Pfizer/BioNTech ingekocht, die beschikbaar worden gesteld aan de sporters, begeleiders en journalisten die naar Tokio komen voor de Spelen.
Handvol personen
In Australië hebben heel wat sporters al hun eerste prik gekregen. Volgens McLoughlin willen de meeste sporters uit de paralympische ploeg zich graag laten vaccineren. Met de twijfelaars of weigeraars gaat ze in gesprek. "Maar dat gaat om een handvol personen."
De Paralympische Spelen van Tokio beginnen op 28 augustus, drie weken na afloop van de Olympische Spelen. Een meerderheid van de Japanse bevolking zit niet te wachten op de mondiale sportevenementen, uit vrees voor verdere verspreiding van het coronavirus.
De Nederlandse sportkoepel NOC*NSF adviseert zowel de olympische als paralympische sporters om zich voor vertrek te laten vaccineren. Van een verplichting is echter geen sprake, aldus een woordvoerder.
Meer uit Sport
SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
20 uur geleden