Australië stelt onderzoek in naar 'coronacruiseschip'
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft gesproken met de kapitein van een cruiseschip dat in verband is gebracht met honderden coronabesmettingen in Australië. Onderzoekers namen ook elektronische logboeken van de Ruby Princess mee als bewijs in een onderzoek dat is ingesteld. Dat zei politiecommissaris Mick Fuller van de staat New South Wales.
"Ze spraken met de kapitein van het schip en die was buitengewoon behulpzaam", aldus Fuller tijdens een persconferentie. "Schepen hebben een zwarte doos die erg lijkt op die van internationale vliegtuigen. Die doos en ander bewijsmateriaal hebben we in beslag genomen voor verder onderzoek."
Het schip bevindt zich al weken in Australische wateren. Ongeveer 2700 passagiers mochten vorige maand zonder gezondheidscontroles van boord, hoewel Australië eigenlijk had besloten cruiseschepen te weren. Naderhand bleken 400 opvarenden besmet te zijn met het coronavirus, vijftien van hen zijn overleden. Dat leidde tot beschuldigingen dat de bemanning de omvang van de ziekte verborgen hield toen toestemming werd gevraagd om van boord te gaan.
Het schip mocht maandag weer aanleggen in een haven ten zuiden van Sydney vanwege de medische toestand aan boord. Zo'n tweehonderd van de circa duizend bemanningsleden van de Ruby Princess vertonen symptomen van het virus. Zieke bemanningsleden krijgen aan boord een medische behandeling of worden naar een ziekenhuis gebracht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse komiek en acteur Russell Brand is door een jury schuldig bevonden aan verkrachting en meerdere aanrandingen. Brand stond de afgelopen weken in Londen terecht in een zaak waarin hij van meerdere verkrachtingen werd verdacht.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het is nog te vroeg om te zeggen of de bommeldingen in de Europese luchtvaart aan elkaar zijn gelinkt, zegt Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport). Deze week kregen meer dan twintig passagiersvluchten te maken met dit soort meldingen, waarvan een groot deel op donderdag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - In 73 steden door heel Frankrijk zijn zo'n 250.000 mensen de straat op gegaan, zegt de Franse vakbond CGT volgens de nieuwssite BFMTV. Her en der zijn meldingen van brandstichting en ingrijpen van de politie, maar op de meeste plaatsen zijn de protesten volgens de politie vreedzaam. Er wordt geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten voor levensonderhoud, het niveau van de publieke voorzieningen en de staat van het onderwijs.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is volgend jaar niet welkom bij de G20-top in het Verenigd Koninkrijk, meldt de Britse premier Andy Burnham. Er is veel internationale kritiek op het besluit van de VS om Poetin uit te nodigen voor de komende G20 in Miami in december. Burnham heeft tegen The Economist gezegd dat de Russische president volgend jaar in ieder geval geen uitnodiging krijgt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Partijvoorzitter Valerie Van Peel van de Belgische N-VA heeft donderdag voor en na haar bezoek aan de Belgische koning Filip niets tegen de pers gezegd. Zij was de laatste van de vijf partijvoorzitters die de afgelopen dagen bij de koning moesten komen om over de begrotingscrisis te praten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR/BELGA) - Zeker veertien passagiersvliegtuigen in Europa hebben deze donderdag te maken met bommeldingen. Eerder deze week kregen Europese vluchten hier ook al meermaals mee te maken en werd nergens een explosief aangetroffen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.
6 uur geleden