Australië stelt onderzoek in naar 'coronacruiseschip'
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft gesproken met de kapitein van een cruiseschip dat in verband is gebracht met honderden coronabesmettingen in Australië. Onderzoekers namen ook elektronische logboeken van de Ruby Princess mee als bewijs in een onderzoek dat is ingesteld. Dat zei politiecommissaris Mick Fuller van de staat New South Wales.
"Ze spraken met de kapitein van het schip en die was buitengewoon behulpzaam", aldus Fuller tijdens een persconferentie. "Schepen hebben een zwarte doos die erg lijkt op die van internationale vliegtuigen. Die doos en ander bewijsmateriaal hebben we in beslag genomen voor verder onderzoek."
Het schip bevindt zich al weken in Australische wateren. Ongeveer 2700 passagiers mochten vorige maand zonder gezondheidscontroles van boord, hoewel Australië eigenlijk had besloten cruiseschepen te weren. Naderhand bleken 400 opvarenden besmet te zijn met het coronavirus, vijftien van hen zijn overleden. Dat leidde tot beschuldigingen dat de bemanning de omvang van de ziekte verborgen hield toen toestemming werd gevraagd om van boord te gaan.
Het schip mocht maandag weer aanleggen in een haven ten zuiden van Sydney vanwege de medische toestand aan boord. Zo'n tweehonderd van de circa duizend bemanningsleden van de Ruby Princess vertonen symptomen van het virus. Zieke bemanningsleden krijgen aan boord een medische behandeling of worden naar een ziekenhuis gebracht.
Meer uit Buitenland
CALAIS (ANP) - Aan de Franse kant van de Kanaaltunnel naar het Verenigd Koninkrijk heeft een ongeluk plaatsgevonden tussen een trein en een voertuig, mogelijk een bus. Dat melden Franse media, waaronder TF1, dat ter plaatse is. Bij het ongeluk zijn voor zover bekend negentien gewonden gevallen, van wie vijf ernstig. Volgens TF1 is het treinverkeer in beide rijrichtingen opgeschort.
45 minuten geledenTIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.
3 uur geledenADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.
6 uur geleden