Australië sluit zich aan bij diplomatieke boycot Spelen Beijing
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië heeft zich aangesloten bij de diplomatieke boycot van de Olympische Winterspelen in Beijing begin 2022 die is begonnen door de Verenigde Staten. Dat betekent dat Australië geen leden van de regering naar China stuurt voor de openingsceremonie of om sportwedstrijden bij te wonen. Sporters kunnen nog wel meedoen aan de Spelen.
De relatie tussen China en Australië is al langere tijd niet goed. De beslissing is nu genomen volgens premier Scott Morrison vanwege het schenden van mensenrechten van Oeigoeren in de provincie Xinjiang en omdat Beijing geen contact meer heeft met Australië op ministerieel niveau.
"Australië trekt zich niet terug en blijft opkomen voor de belangen van Australië. Het is overduidelijk geen verrassing dat we geen officiële afvaardiging naar de Winterspelen sturen", aldus Morrison.
De Verenigde Staten namen deze beslissing eerder al. Ook grotendeels vanwege de mensenrechtenschendingen van de Oeigoerse minderheid in Xinjiang. De Oeigoeren worden daar onderdrukt en in heropvoedingskampen gestopt. Een woordvoerder van de Chinese ambassade in Australië noemde de stap het tegenovergestelde van wat eerder is aangekondigd om de onderlinge relatie te verbeteren.
Meer uit Buitenland
SPRIMONT (ANP) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven, melden Belgische media. Andere weggebruikers zijn geëvacueerd, aldus RTBF en SudInfo.
51 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.
1 uur geledenAL JUBAIL (ANP/AFP) - Twee tankers zijn vrijdag getroffen voor de kust van Saudi-Arabië, meldt UKMTO, een maritiem veiligheidscentrum van de Britse marine, zaterdag. Alle bemanningsleden zouden veilig zijn en er zijn ook nog geen tekenen van milieuschade.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Dat de Amerikaanse president Donald Trump sancties tegen Rusland tegenhoudt, markeert volgens de Russische gezant Kirill Dmitriëv een "historisch moment". Trump blokkeerde per decreet maatregelen tegen inkomsten uit Russische olie en gas. Die waren vastgelegd in een wet die hij een maand geleden zelf had getekend.
4 uur geledenEDMONTON (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft vrijdag in zijn thuisprovincie Alberta een laatste oproep gedaan aan kiezers die overwegen voor onafhankelijkheid van de provincie te stemmen. Dat melden diverse lokale media, waaronder CTV News. Hij waarschuwde dat een referendum een gevaarlijke gok is in een tijd waarin de bedreigingen voor de Canadese soevereiniteit toenemen.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Een Mexicaanse rechter heeft drie mannen veroordeeld tot elk 158 jaar en negen maanden cel voor de moord op twee Australische broers en hun Amerikaanse vriend tijdens een surftrip in 2024 in de deelstaat Baja California. Dat meldt een bron binnen het gerecht aan persbureau Reuters.
6 uur geleden