Australië scherpt milieudoelen voor vervuilers niet aan
MELBOURNE (ANP/RTR) - Australië lijkt vooralsnog niet van plan strengere regels op te stellen voor vervuilende industrieën. De Australische minister van Energie Angus Taylor verwierp maandag een oproep van een lobbygroep van de grootste bedrijven van het land om strengere emissielimieten te gaan hanteren voor de ergste vervuilers. Ook werd geen indicatie gegeven welke doelstellingen de regering wel zou kunnen aankondigen in het licht van de VN-klimaattop later deze maand.
Premier Scott Morrison probeert steun te krijgen binnen de eigen coalitie voor een doelstelling van netto nul in 2050 en mogelijk een ambitieuzere doelstelling voor 2030, in de aanloop naar de VN-klimaatconferentie in Glasgow. Eerder beloofde Australië om de uitstoot met 26 tot 28 procent te verminderen ten opzichte van het niveau van 2005.
De Business Council of Australia, die de grootste bedrijven van het land vertegenwoordigt, waaronder mijnbouwers, gas- en elektriciteitsproducenten, zei eerder dat tegen 2030 emissiereducties tot 50 procent onder het niveau van 2005 kunnen worden bereikt. Ook sprak de lobbyclub van grote voordelen voor de economie als dat gebeurt.
De lobbyclub stelde dat bedrijven die meer dan 25 miljoen ton CO2 per jaar uitstoten verplicht moeten worden koolstofcompensaties te betalen. De huidige drempel bedraagt 100 miljoen ton per jaar. Tijdens zijn toespraak bij een energie- en klimaatconferentie op maandag veegde Taylor de aanbevelingen van de lobbygroep snel van tafel.
Als het zogeheten vrijwaringsmechanisme wordt aangescherpt, betekent dat volgens Taylor een heimelijke koolstofbelasting waar de consument uiteindelijk voor zal moeten betalen. Dat is voor hem onaanvaardbaar. Taylor zei ook dat het belangrijkste doel van de regering was om de belangrijkste industrieën te beschermen, met inbegrip van gas, kolen, zware industrie en landbouw, los van de benodigde investeringen in duurzame oplossingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
5 uur geleden