Australië scherpt klimaatdoel aan voor 2030
CANBERRA (ANP) - De nieuwe regering in Australië heeft een aangescherpt klimaatdoel opgestuurd naar de Verenigde Naties. De pas aangetreden premier Anthony Albanese wil de uitstoot van broeikassen tegen 2030 met 43 procent hebben teruggebracht ten opzichte van 2005. Onder de vorige regering was dat 26 tot 28 procent.
Het plan om tegen 2050 klimaatneutraal te zijn blijft ongewijzigd. Albanese had al beloofd met ambitieuzere klimaatdoelen te komen dan zijn voorganger Scott Morrison. De in mei vertrokken Morrison stond bekend als een voorstander van de Australische kolenindustrie.
"Na een decennium van ontkenning, moeten we de klimaatoorlogen beëindigen", stelt de premier. "We zullen samenwerken met iedereen die een betere toekomst wil, aangedreven door goedkopere en schonere hernieuwbare energie." Het is nog niet helemaal duidelijk hoe Albanese het klimaatdoel wil verwezenlijken. De plannen worden nog uitgewerkt.
De nieuwe Australische invulling van het klimaatakkoord van Parijs is ruim op tijd voor de volgende VN-klimaatconferentie, COP27. Die wordt eind dit jaar gehouden in Egypte. Kort voor de top van vorig jaar maakte Morrison bekend dat Australië tegen 2050 klimaatneutraal wil zijn, na internationale kritiek op het uitblijven van een Australische doelstelling.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.
29 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.
51 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.
2 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
9 uur geleden