Australië schakelt Hiddink in voor voorbereiding op WK voetbal
BRISBANE (ANP) - De Australische voetbalbond heeft Guus Hiddink ingeschakeld om te helpen in de voorbereiding op het WK in Qatar. De 75-jarige Nederlander gaat bondscoach Graham Arnold volgende maand assisteren bij de oefeninterland op 22 september in Brisbane tegen Nieuw-Zeeland. "Guus kan geweldig verhalen vertellen, dus ik ben heel benieuwd welke invloed hij heeft op de huidige generatie Australische voetballers", zegt Arnold.
Hiddink leidde Australië als bondscoach naar het WK van 2006 in Duitsland. De 'Socceroos' deden daar voor het eerst in 32 jaar mee aan de mondiale eindronde en bereikten zelfs de achtste finales, waarin ze het moesten afleggen tegen de latere wereldkampioen Italië (0-1). Arnold, oud-speler van onder meer Roda JC en NAC Breda, was destijds assistent van Hiddink.
"Ik heb een geweldige tijd gehad in Australië", zegt Hiddink, die onlangs stopte als technisch directeur van de nationale voetbalbond van Curaçao. "Als ik met mensen praat over mijn carrière, komen altijd mijn ervaringen met de 'Socceroos' ter sprake. Ik kijk er naar uit om weer naar Australië te gaan."
Uitzwaaiwedstrijd
In principe gaat het om een korte rentree van Hiddink. Hij vervangt landgenoot René Meulensteen, de vaste assistent van Arnold die tijdens de interlandperiode in september in Europa blijft om de WK-tegenstanders Frankrijk en Denemarken te bekijken. Australië en Nieuw-Zeeland spelen in vier dagen tijd twee keer tegen elkaar: op 22 september in Brisbane en op 25 september in Auckland. Voor Australië dient het duel in eigen land als 'uitzwaaiwedstrijd' voor het WK. Nieuw-Zeeland heeft zich niet geplaatst voor het toernooi aan het einde van dit jaar in Qatar.
"We zijn heel blij dat Guus Hiddink onze uitnodiging heeft geaccepteerd", aldus Arnold. "Dit is een mooie gelegenheid voor de fans om Guus te bedanken voor zijn inzet voor het Australische voetbal in 2005 en 2006. Ik denk ook dat zijn aanwezigheid de spelers gaat inspireren. Ze vechten allemaal om een plek in de WK-selectie. Veel van onze jongens weten wat Guus internationaal allemaal heeft gepresteerd, maar hebben nooit de kans gehad om hem te ontmoeten."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
15 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
20 minuten geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
14 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
17 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
19 uur geleden