Australië schaart zich bij verzet tegen meedoen Russen aan Spelen
MELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische regering heeft zich aangesloten bij de 35 landen die zich verzetten tegen de deelname van Russische en Belarussische sporters aan de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
Het land behoorde weliswaar niet tot de ondertekenaars van de door Groot-Brittannië opgestelde oproep aan het Internationaal Olympisch Comité (IOC) om de Russen en Belarussen te weren, maar dat was volgens het Australische ministerie van Sport een "administratieve fout". "Wij zijn het wel degelijk eens met de gevoelens zoals die zijn geuit in de verklaring van de 35 landen", zei een woordvoerder.
Het IOC onderzoekt de mogelijkheden om atleten uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag te laten meedoen aan de Spelen van Parijs. In het olympisch handvest is vastgelegd dat elke sporter de mogelijkheid moet krijgen zijn of haar sport te beoefenen zonder daarbij belemmerd te worden door de politieke situatie in het land van herkomst. Rusland en Belarus zijn nu geschorst vanwege de oorlog tegen Oekraïne.
De 35 landen, waaronder ook Nederland, verzetten zich tegen dat plan. "Wij zijn zeer bezorgd over de haalbaarheid voor Russische en Belarussische sporters om als 'neutralen' deel te nemen aan de Spelen, als zij rechtstreeks worden gefinancierd en gesteund door hun staten. De sterke banden tussen Russische atleten en het Russische leger zijn ook duidelijk zorgwekkend", luidde de verklaring.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
3 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden