Australië opent grenzen weer voor studenten en arbeidskrachten
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Australië zal vanaf 1 december na ruim anderhalf jaar zijn grenzen weer openen voor buitenlandse studenten en arbeidskrachten. Het moet volgens de Australische premier Scott Morrison de economie van het land een impuls geven. Ook zijn toeristen uit Zuid-Korea en Japan weer welkom. Wel moet iedereen die het land in wil volledig gevaccineerd zijn en zich voor vertrek hebben laten testen.
"Australië opent zich weer voor de wereld", zei minister van Binnenlandse Zaken Karen Andrews. Ze noemde de beslissing "opnieuw een stap voorwaarts voor Australië". Het land sloot in maart 2020 zijn grenzen om de invoer van het coronavirus tegen te gaan. Praktisch alleen nog Australische staatsburgers kregen toestemming om vanuit het buitenland terug te keren naar Australië, en zij moesten bovendien op eigen kosten veertien dagen in quarantaine in een hotel.
Vorige maand werden de uiterst strenge reisbeperkingen voor Australiërs opgeheven en mochten ook Nieuw-Zeelanders het land weer in. Voor de meeste buitenlanders met een tijdelijk visum in Australië bleven de regels echter nog van kracht.
Daarin komt dus vanaf 1 december verandering. De terugkeer van geschoolde werknemers en studenten naar Australië vormt "een belangrijke mijlpaal op onze weg terug" uit de crisis, zei premier Morrison tegen verslaggevers in hoofdstad Canberra. Zo zijn Australische universiteiten voor hun inkomsten bijvoorbeeld sterk afhankelijk van internationale studenten. Die zijn goed voor maar liefst 21 procent van alle jaarlijkse studie-aanmeldingen in het land.
De terugkeer van buitenlandse arbeidskrachten is zeer gewenst omdat er een tekort aan arbeidskrachten dreigde.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
3 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
6 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
7 uur geleden