Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië opent grenzen weer voor studenten en arbeidskrachten

Australië opent grenzen weer voor studenten en arbeidskrachten

CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Australië zal vanaf 1 december na ruim anderhalf jaar zijn grenzen weer openen voor buitenlandse studenten en arbeidskrachten. Het moet volgens de Australische premier Scott Morrison de economie van het land een impuls geven. Ook zijn toeristen uit Zuid-Korea en Japan weer welkom. Wel moet iedereen die het land in wil volledig gevaccineerd zijn en zich voor vertrek hebben laten testen.

"Australië opent zich weer voor de wereld", zei minister van Binnenlandse Zaken Karen Andrews. Ze noemde de beslissing "opnieuw een stap voorwaarts voor Australië". Het land sloot in maart 2020 zijn grenzen om de invoer van het coronavirus tegen te gaan. Praktisch alleen nog Australische staatsburgers kregen toestemming om vanuit het buitenland terug te keren naar Australië, en zij moesten bovendien op eigen kosten veertien dagen in quarantaine in een hotel.

Vorige maand werden de uiterst strenge reisbeperkingen voor Australiërs opgeheven en mochten ook Nieuw-Zeelanders het land weer in. Voor de meeste buitenlanders met een tijdelijk visum in Australië bleven de regels echter nog van kracht.

Daarin komt dus vanaf 1 december verandering. De terugkeer van geschoolde werknemers en studenten naar Australië vormt "een belangrijke mijlpaal op onze weg terug" uit de crisis, zei premier Morrison tegen verslaggevers in hoofdstad Canberra. Zo zijn Australische universiteiten voor hun inkomsten bijvoorbeeld sterk afhankelijk van internationale studenten. Die zijn goed voor maar liefst 21 procent van alle jaarlijkse studie-aanmeldingen in het land.

De terugkeer van buitenlandse arbeidskrachten is zeer gewenst omdat er een tekort aan arbeidskrachten dreigde.

Meer uit Buitenland

Rusland: Europa ondermijnt vredesinspanningen VS voor Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken vindt dat Europese politici en media de Amerikaanse inspanningen om een ​​vredesregeling voor Oekraïne te bereiken proberen te ondermijnen.

32 minuten geleden
Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

5 uur geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

6 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

9 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

10 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

11 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

11 uur geleden