Australië opent grenzen weer voor studenten en arbeidskrachten
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Australië zal vanaf 1 december na ruim anderhalf jaar zijn grenzen weer openen voor buitenlandse studenten en arbeidskrachten. Het moet volgens de Australische premier Scott Morrison de economie van het land een impuls geven. Ook zijn toeristen uit Zuid-Korea en Japan weer welkom. Wel moet iedereen die het land in wil volledig gevaccineerd zijn en zich voor vertrek hebben laten testen.
"Australië opent zich weer voor de wereld", zei minister van Binnenlandse Zaken Karen Andrews. Ze noemde de beslissing "opnieuw een stap voorwaarts voor Australië". Het land sloot in maart 2020 zijn grenzen om de invoer van het coronavirus tegen te gaan. Praktisch alleen nog Australische staatsburgers kregen toestemming om vanuit het buitenland terug te keren naar Australië, en zij moesten bovendien op eigen kosten veertien dagen in quarantaine in een hotel.
Vorige maand werden de uiterst strenge reisbeperkingen voor Australiërs opgeheven en mochten ook Nieuw-Zeelanders het land weer in. Voor de meeste buitenlanders met een tijdelijk visum in Australië bleven de regels echter nog van kracht.
Daarin komt dus vanaf 1 december verandering. De terugkeer van geschoolde werknemers en studenten naar Australië vormt "een belangrijke mijlpaal op onze weg terug" uit de crisis, zei premier Morrison tegen verslaggevers in hoofdstad Canberra. Zo zijn Australische universiteiten voor hun inkomsten bijvoorbeeld sterk afhankelijk van internationale studenten. Die zijn goed voor maar liefst 21 procent van alle jaarlijkse studie-aanmeldingen in het land.
De terugkeer van buitenlandse arbeidskrachten is zeer gewenst omdat er een tekort aan arbeidskrachten dreigde.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio sprak vrijdag met NAVO-chef Mark Rutte over "het belang van Arctische veiligheid voor alle NAVO-bondgenoten", meldt zijn ministerie. Verschillende NAVO-leden uitten hun bezorgdheid nadat het Witte Huis dinsdag zei dat de VS militaire middelen niet uitsluiten om Groenland in bezit te krijgen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".
4 uur geledenBOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Dat heeft een regeringswoordvoerder in Washington gezegd. De ambassade werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.
5 uur geledenSION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.
6 uur geleden