Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië mag immigranten niet voor onbepaalde tijd vasthouden

Australië mag immigranten niet voor onbepaalde tijd vasthouden

CANBERRA (ANP) - Australië mag een migrant niet voor onbepaalde tijd vasthouden in detentiecentra als er geen zicht is op een uitzetting. De hoogste rechtbank van het land heeft volgens Australische media bepaald dat dit beleid onwettig is. Het besluit kan de weg vrijmaken voor de vrijlating van tientallen immigranten.

Het hooggerechtshof oordeelde in een zaak die was aangespannen door een Rohingya uit Myanmar. De man belandde in een detentiecentrum nadat hij in de gevangenis had gezeten voor kindermisbruik. Zijn visum was door de veroordeling ingetrokken. Zijn advocaten zeggen dat sinds 2018 meerdere pogingen zijn gedaan de man, die niet over de Myanmarese nationaliteit beschikt, het land uit te zetten.

Het hof bepaalde bijna twintig jaar geleden dat de regering immigranten wel voor onbepaalde tijd mocht vasthouden, ook in situaties waarin het onmogelijk is een persoon het land uit te zetten. Die uitspraak werd gedaan in een zaak van een stateloze Palestijn die in 2000 in Australië tevergeefs om bescherming had gevraagd. Als gevolg van dat besluit konden immigranten volgens het Human Rights Law Centre mogelijk levenslang worden vastgehouden.

92 personen

De Australische mensenrechtenorganisatie zegt dat immigranten gemiddeld 708 dagen in detentiecentra doorbrengen. Van hen zitten er momenteel 124 langer dan vijf jaar vast. "Veel van deze mensen zijn stateloos of hebben recht op bescherming van Australië, wat betekent dat ze volgens het internationaal recht niet naar hun land van herkomst kunnen worden teruggestuurd", aldus het Human Rights Law Centre.

In de detentiecentra voor immigranten zitten volgens de regering nog eens 92 personen die in een vergelijkbare situatie zitten als de Rohingya, schrijven Australische media. Het gaat om onder anderen vluchtelingen en staatlozen. Het overgrote deel kan niet naar hun thuisland worden uitgezet omdat ze er mogelijk vervolgd zullen worden.

Meer uit Buitenland

Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

4 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

9 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

9 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

12 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

12 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

14 uur geleden