Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië mag immigranten niet voor onbepaalde tijd vasthouden

Australië mag immigranten niet voor onbepaalde tijd vasthouden

CANBERRA (ANP) - Australië mag een migrant niet voor onbepaalde tijd vasthouden in detentiecentra als er geen zicht is op een uitzetting. De hoogste rechtbank van het land heeft volgens Australische media bepaald dat dit beleid onwettig is. Het besluit kan de weg vrijmaken voor de vrijlating van tientallen immigranten.

Het hooggerechtshof oordeelde in een zaak die was aangespannen door een Rohingya uit Myanmar. De man belandde in een detentiecentrum nadat hij in de gevangenis had gezeten voor kindermisbruik. Zijn visum was door de veroordeling ingetrokken. Zijn advocaten zeggen dat sinds 2018 meerdere pogingen zijn gedaan de man, die niet over de Myanmarese nationaliteit beschikt, het land uit te zetten.

Het hof bepaalde bijna twintig jaar geleden dat de regering immigranten wel voor onbepaalde tijd mocht vasthouden, ook in situaties waarin het onmogelijk is een persoon het land uit te zetten. Die uitspraak werd gedaan in een zaak van een stateloze Palestijn die in 2000 in Australië tevergeefs om bescherming had gevraagd. Als gevolg van dat besluit konden immigranten volgens het Human Rights Law Centre mogelijk levenslang worden vastgehouden.

92 personen

De Australische mensenrechtenorganisatie zegt dat immigranten gemiddeld 708 dagen in detentiecentra doorbrengen. Van hen zitten er momenteel 124 langer dan vijf jaar vast. "Veel van deze mensen zijn stateloos of hebben recht op bescherming van Australië, wat betekent dat ze volgens het internationaal recht niet naar hun land van herkomst kunnen worden teruggestuurd", aldus het Human Rights Law Centre.

In de detentiecentra voor immigranten zitten volgens de regering nog eens 92 personen die in een vergelijkbare situatie zitten als de Rohingya, schrijven Australische media. Het gaat om onder anderen vluchtelingen en staatlozen. Het overgrote deel kan niet naar hun thuisland worden uitgezet omdat ze er mogelijk vervolgd zullen worden.

Meer uit Buitenland

EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

54 minuten geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

2 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

3 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

3 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

3 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

3 uur geleden
Krant: Pentagon werkt aan grote hervorming krijgsmacht

WASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.

5 uur geleden