Australië maand langer op lockdown, Nieuw-Zeeland wil versoepelen
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - De lockdown in Australië vanwege het coronavirus blijft nog zeker vier weken in stand. Dat maakte de Australische premier Scott Morrison donderdag bekend, ondanks dat het nieuwe aantal besmettingen al weken laag is in het land.
De komende maand zal er in Australië meer getest worden op het virus. Ook wordt meer aandacht besteed aan het traceren van mensen die met een besmet persoon in aanraking zijn gekomen, aldus Morrison. Verder komen er nieuwe plannen om lokale uitbraken in te dammen.
Nieuw-Zeeland verwacht de coronamaatregelen binnenkort juist enigszins te versoepelen. Premier Jacinda Ardern sprak donderdag over "veelbelovende tekenen", maar benadrukte direct dat een terugkeer naar het normale leven zeker nog niet aan de orde is. Drie weken geleden ging Nieuw-Zeeland vrijwel volledig op slot. Welke maatregelen precies worden versoepeld is niet bekendgemaakt.
In Australië werden bijna 6500 besmettingsgevallen gerapporteerd, terwijl zeker 63 mensen stierven door het virus. Nieuw-Zeeland werd minder hard getroffen, daar raakten circa 1400 besmet en vielen negen doden.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.
24 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
55 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
7 uur geleden