Australië maand langer op lockdown, Nieuw-Zeeland wil versoepelen
CANBERRA (ANP/RTR/AFP) - De lockdown in Australië vanwege het coronavirus blijft nog zeker vier weken in stand. Dat maakte de Australische premier Scott Morrison donderdag bekend, ondanks dat het nieuwe aantal besmettingen al weken laag is in het land.
De komende maand zal er in Australië meer getest worden op het virus. Ook wordt meer aandacht besteed aan het traceren van mensen die met een besmet persoon in aanraking zijn gekomen, aldus Morrison. Verder komen er nieuwe plannen om lokale uitbraken in te dammen.
Nieuw-Zeeland verwacht de coronamaatregelen binnenkort juist enigszins te versoepelen. Premier Jacinda Ardern sprak donderdag over "veelbelovende tekenen", maar benadrukte direct dat een terugkeer naar het normale leven zeker nog niet aan de orde is. Drie weken geleden ging Nieuw-Zeeland vrijwel volledig op slot. Welke maatregelen precies worden versoepeld is niet bekendgemaakt.
In Australië werden bijna 6500 besmettingsgevallen gerapporteerd, terwijl zeker 63 mensen stierven door het virus. Nieuw-Zeeland werd minder hard getroffen, daar raakten circa 1400 besmet en vielen negen doden.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een enorme brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Eerder was er nog sprake van zeker 13 doden. Met 279 anderen zou geen contact zijn.
30 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - Een aanklager in de Amerikaanse staat Georgia heeft een einde gemaakt aan de vervolging van president Trump voor inmenging in de presidentsverkiezingen van 2020. Justitie in Georgia had Trump in 2023 aangeklaagd omdat hij pogingen zou hebben ondernomen de uitslag van de verloren verkiezingen te beïnvloeden. Ook de vervolging van andere aangeklaagden is geseponeerd.
1 uur geledenBISSAU (ANP/AFP) - Een groep militairen zegt de macht te hebben overgenomen in het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. Eerder op de dag werden er schoten gelost in de hoofdstad en sprak president Umaro Sissoco Embalo al van een coup. Hij zei dat hij was gearresteerd. In een verklaring melden de militairen dat ze de president hebben afgezet, dat het verkiezingsproces is opgeschort en dat de grenzen zijn gesloten.
1 uur geledenTBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
3 uur geleden