Australië levert tientallen Abrams-tanks aan Oekraïne
CANBERRA (ANP) - Australië stuurt 49 tanks naar Oekraïne. Het gaat volgens omroep ABC om oude M1A1 Abrams-voertuigen van de Australische strijdkrachten, die nooit zouden zijn gebruikt in oorlogssituaties.
Australië stapt zelf over op nieuwer materieel en heeft 75 M1A2-tanks besteld, waarvan de eersten inmiddels zijn geleverd. De oude tanks die naar Oekraïne gaan zitten tegen het eind van hun levensduur. Dat betekent volgens ABC dat ze in sommige gevallen mogelijk nog opgeknapt moeten worden. Het zou ook een optie zijn de tanks in de huidige staat naar Oekraïne te sturen, waar ze dan gedemonteerd kunnen worden als reserveonderdelen nodig zijn.
De levering van de tanks, die van Amerikaanse makelij zijn, maakt deel uit van een nieuw militair steunpakket. De Australische minister Pat Conroy zei dat de tanks de vuurkracht en mobiliteit van Oekraïne op het slagveld moeten vergroten. "We staan zij aan zij met Oekraïne in hun strijd tegen de illegale invasie door Rusland."
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - Minstens zeven mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, berichten diverse Spaanse media waaronder de zender TVE. Eerder meldde de Spaanse politie twee doden, wat al snel werd aangepast naar vijf. Een onbekend aantal mensen zit vast.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De Chileense president Gabriel Boric heeft de noodtoestand afgekondigd in twee regio's die geteisterd worden door bosbranden. Er zijn al zestien doden gevallen, terwijl ruim 50.000 mensen geadviseerd is te evacueren, meldt minister van Veiligheid Luis Cordero.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Rutte meldt dat hij heeft gesproken met de Amerikaanse president Donald Trump over de veiligheidssituatie in Groenland en het Noordpoolgebied. "We blijven hieraan werken en ik kijk ernaar uit hem later deze week in Davos te ontmoeten", aldus Rutte op X, zonder details te geven.
4 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
5 uur geleden