Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië levert tientallen Abrams-tanks aan Oekraïne

Australië levert tientallen Abrams-tanks aan Oekraïne

CANBERRA (ANP) - Australië stuurt 49 tanks naar Oekraïne. Het gaat volgens omroep ABC om oude M1A1 Abrams-voertuigen van de Australische strijdkrachten, die nooit zouden zijn gebruikt in oorlogssituaties.

Australië stapt zelf over op nieuwer materieel en heeft 75 M1A2-tanks besteld, waarvan de eersten inmiddels zijn geleverd. De oude tanks die naar Oekraïne gaan zitten tegen het eind van hun levensduur. Dat betekent volgens ABC dat ze in sommige gevallen mogelijk nog opgeknapt moeten worden. Het zou ook een optie zijn de tanks in de huidige staat naar Oekraïne te sturen, waar ze dan gedemonteerd kunnen worden als reserveonderdelen nodig zijn.

De levering van de tanks, die van Amerikaanse makelij zijn, maakt deel uit van een nieuw militair steunpakket. De Australische minister Pat Conroy zei dat de tanks de vuurkracht en mobiliteit van Oekraïne op het slagveld moeten vergroten. "We staan zij aan zij met Oekraïne in hun strijd tegen de illegale invasie door Rusland."

Meer uit Buitenland

Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

50 minuten geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

2 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

2 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

5 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

8 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

11 uur geleden