Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië levert tientallen Abrams-tanks aan Oekraïne

Australië levert tientallen Abrams-tanks aan Oekraïne

CANBERRA (ANP) - Australië stuurt 49 tanks naar Oekraïne. Het gaat volgens omroep ABC om oude M1A1 Abrams-voertuigen van de Australische strijdkrachten, die nooit zouden zijn gebruikt in oorlogssituaties.

Australië stapt zelf over op nieuwer materieel en heeft 75 M1A2-tanks besteld, waarvan de eersten inmiddels zijn geleverd. De oude tanks die naar Oekraïne gaan zitten tegen het eind van hun levensduur. Dat betekent volgens ABC dat ze in sommige gevallen mogelijk nog opgeknapt moeten worden. Het zou ook een optie zijn de tanks in de huidige staat naar Oekraïne te sturen, waar ze dan gedemonteerd kunnen worden als reserveonderdelen nodig zijn.

De levering van de tanks, die van Amerikaanse makelij zijn, maakt deel uit van een nieuw militair steunpakket. De Australische minister Pat Conroy zei dat de tanks de vuurkracht en mobiliteit van Oekraïne op het slagveld moeten vergroten. "We staan zij aan zij met Oekraïne in hun strijd tegen de illegale invasie door Rusland."

Meer uit Buitenland

Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

21 minuten geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

2 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

2 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

5 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

6 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

6 uur geleden
Nieuwe reddingspoging begonnen voor gestrande walvis Timmy

WISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.

7 uur geleden