Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië: instroom migranten halveren door strakkere visumregels

Australië: instroom migranten halveren door strakkere visumregels

SYDNEY (ANP) - Australië heeft maandag bekendgemaakt dat het de visumregels voor internationale studenten en laagopgeleide werknemers wil aanscherpen. De instroom van migranten zou daardoor de komende twee jaar kunnen halveren. De regering wil een naar eigen zeggen "kapot" migratiesysteem herzien.

Het besluit komt nadat de netto-immigratie in 2022-2023 naar verwachting een record zal hebben bereikt. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Clare O'Neil wordt de toename voornamelijk veroorzaakt door internationale studenten.

"We hebben de klok rond gewerkt om het beste evenwicht te vinden in het Australische migratiesysteem", zei O'Neil in een verklaring die voorafging aan de publicatie van de nieuwe migratiestrategie van de regering.

Onder het nieuwe beleid hebben internationale studenten hogere beoordelingen nodig voor Engelse toetsen. Er wordt ook een einde gemaakt aan regelingen waarmee studenten hun verblijf in Australië kunnen verlengen.

Meer uit Buitenland

Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

1 uur geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

1 uur geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

2 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

3 uur geleden
Nog geen besluit Iran over volgende gespreksronde met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.

4 uur geleden
Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

5 uur geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

7 uur geleden