Australië geeft Twitter 28 dagen om minder haat te verspreiden
CANBERRA (ANP/AFP) - Twitter krijgt 28 dagen de tijd om het online verspreiden van haat aan te pakken, anders riskeert het socialemediaplatform een boete. Die bedraagt 700.000 Australische dollar per dag na het verstrijken van de deadline. Daarmee dreigt eSafety, de waakhond voor internetveiligheid in Australië.
Volgens eSafety-commissaris Julie Inman Grant, zelf ooit werkzaam voor Twitter, is het platform inmiddels verantwoordelijk voor een op de drie klachten over online haatzaaien die bij de toezichthouder worden gemeld. "Twitter lijkt een steek te hebben laten vallen bij het aanpakken van haat", stelt ze.
Miljardair Elon Musk kocht Twitter in oktober 2022. Sindsdien is afscheid genomen van 80 procent van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het uitbannen van haatberichten. In november stuurde Grant nog een brief naar Musk. Daarin sprak ze haar vrees uit dat het slinkende personeelsbestand ertoe kon leiden dat Twitter op termijn niet meer aan Australische wetten zou kunnen voldoen.
Yoel Roth
Begin juni kondigde Ella Irwin, de belangrijkste manager die verantwoordelijk was voor contentbeheer en -beleid, aan ontslag te nemen. Als hoofd van de afdeling vertrouwen en veiligheid hielp Irwin toezicht te houden op het beleid van Twitter inzake intimidatie, aanzetten tot haat en gewelddadige content.
Irwin was daarmee de tweede baas van de afdeling vertrouwen en veiligheid die aftrad sinds Musk het roer bij Twitter overnam. De eerste, Yoel Roth, vertrok in november. Na zijn vertrek uitte Roth veel kritiek op het contentbeleid van het bedrijf.
Meer uit Financieel
BILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.
46 minuten geledenHONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.
48 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.
57 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.
1 uur geleden