Australië geeft Twitter 28 dagen om minder haat te verspreiden
CANBERRA (ANP/AFP) - Twitter krijgt 28 dagen de tijd om het online verspreiden van haat aan te pakken, anders riskeert het socialemediaplatform een boete. Die bedraagt 700.000 Australische dollar per dag na het verstrijken van de deadline. Daarmee dreigt eSafety, de waakhond voor internetveiligheid in Australië.
Volgens eSafety-commissaris Julie Inman Grant, zelf ooit werkzaam voor Twitter, is het platform inmiddels verantwoordelijk voor een op de drie klachten over online haatzaaien die bij de toezichthouder worden gemeld. "Twitter lijkt een steek te hebben laten vallen bij het aanpakken van haat", stelt ze.
Miljardair Elon Musk kocht Twitter in oktober 2022. Sindsdien is afscheid genomen van 80 procent van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het uitbannen van haatberichten. In november stuurde Grant nog een brief naar Musk. Daarin sprak ze haar vrees uit dat het slinkende personeelsbestand ertoe kon leiden dat Twitter op termijn niet meer aan Australische wetten zou kunnen voldoen.
Yoel Roth
Begin juni kondigde Ella Irwin, de belangrijkste manager die verantwoordelijk was voor contentbeheer en -beleid, aan ontslag te nemen. Als hoofd van de afdeling vertrouwen en veiligheid hielp Irwin toezicht te houden op het beleid van Twitter inzake intimidatie, aanzetten tot haat en gewelddadige content.
Irwin was daarmee de tweede baas van de afdeling vertrouwen en veiligheid die aftrad sinds Musk het roer bij Twitter overnam. De eerste, Yoel Roth, vertrok in november. Na zijn vertrek uitte Roth veel kritiek op het contentbeleid van het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden