Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië geeft Twitter 28 dagen om minder haat te verspreiden

Australië geeft Twitter 28 dagen om minder haat te verspreiden

CANBERRA (ANP/AFP) - Twitter krijgt 28 dagen de tijd om het online verspreiden van haat aan te pakken, anders riskeert het socialemediaplatform een boete. Die bedraagt 700.000 Australische dollar per dag na het verstrijken van de deadline. Daarmee dreigt eSafety, de waakhond voor internetveiligheid in Australië.

Volgens eSafety-commissaris Julie Inman Grant, zelf ooit werkzaam voor Twitter, is het platform inmiddels verantwoordelijk voor een op de drie klachten over online haatzaaien die bij de toezichthouder worden gemeld. "Twitter lijkt een steek te hebben laten vallen bij het aanpakken van haat", stelt ze.

Miljardair Elon Musk kocht Twitter in oktober 2022. Sindsdien is afscheid genomen van 80 procent van het wereldwijde personeel. Onder hen bevonden zich relatief veel moderators die zich bezighielden met het uitbannen van haatberichten. In november stuurde Grant nog een brief naar Musk. Daarin sprak ze haar vrees uit dat het slinkende personeelsbestand ertoe kon leiden dat Twitter op termijn niet meer aan Australische wetten zou kunnen voldoen.

Yoel Roth

Begin juni kondigde Ella Irwin, de belangrijkste manager die verantwoordelijk was voor contentbeheer en -beleid, aan ontslag te nemen. Als hoofd van de afdeling vertrouwen en veiligheid hielp Irwin toezicht te houden op het beleid van Twitter inzake intimidatie, aanzetten tot haat en gewelddadige content.

Irwin was daarmee de tweede baas van de afdeling vertrouwen en veiligheid die aftrad sinds Musk het roer bij Twitter overnam. De eerste, Yoel Roth, vertrok in november. Na zijn vertrek uitte Roth veel kritiek op het contentbeleid van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Shein blijft pogingen doen om beursgang te voltooien

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Shein heeft de voorbereidingen voor een beursgang in Hongkong voortgezet. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De webwinkel voor fastfashionproducten probeert al lange tijd naar de beurs te gaan, maar stuitte steeds op nieuwe problemen.

3 minuten geleden
IEA: herstel wereldwijde olievraag na heropenen Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De wereldwijde olievraag heeft vorige maand herstel laten zien, meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. De aanvoer via de Straat van Hormuz kwam in juni weer op gang, nadat de Verenigde Staten en Iran een wankel voorlopig vredesakkoord hadden bereikt en de zeestraat weer werd heropend.

10 minuten geleden
Nieuwe Europese lening voor Noord-Hollands drinkwaterbedrijf

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) leent 100 miljoen euro aan het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). Daarmee kan het bedrijf investeren om klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.

31 minuten geleden
ABP krijgt goedkeuring voor overstap naar nieuw pensioenstelsel

HEERLEN/AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP heeft van toezichthouder De Nederlandsche Bank goedkeuring gekregen om het huidige pensioen over te zetten naar de vernieuwde pensioenregeling. Dat meldt het grootste pensioenfonds van Nederland vrijdag.

51 minuten geleden
Franse miljardair wordt grootste aandeelhouder Vodafone

BERKSHIRE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse miljardair Xavier Niel wordt de grootste aandeelhouder van Vodafone. Niel neemt het belang van Emirates Telecommunications Group (e&) in het Britse telecombedrijf over voor ongeveer 5,1 miljard euro.

1 uur geleden
Tientallen schepen varen door Straat van Hormuz ondanks aanvallen

PARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is de afgelopen dagen niet stilgevallen, ondanks aanvallen op vaartuigen. Dat blijkt uit data van AXSMarine. Door de zeestraat voeren deze week iedere dag tientallen schepen. Het aantal ligt nog wel veel lager dan voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Prijzen aan de pomp lopen verder op door spanningen VS en Iran

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder opgelopen, nadat de adviesprijzen een dag eerder al met meerdere centen waren gestegen. Het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran is weer opgelaaid, waardoor de olieprijzen eerder omhooggingen.

2 uur geleden