Australië gaat vrijwillige brandweer compenseren
CANBERRA (ANP/AFP) - Vrijwillige brandweerlieden die langere tijd strijden tegen de razende bosbranden in het land, krijgen een compensatie.
De regering kondigde zondag aan dat brandweerlieden die al zeker tien dagen in touw zijn in de staat New South Wales meteen in aanmerking komen voor de vergoeding van omgerekend circa 190 euro per dag, tot een maximum van 3750 euro per persoon.
"Hoewel we weten dat de vrijwilligers niet betaald hoeven worden voor hun diensten, wil ik niet zien dat vrijwilligers of hun gezinnen de rekeningen niet kunnen betalen of in financiële problemen komen door de onbaatzuchtige inzet die ze leveren", zei premier Scott Morrison.
De regeling wordt later ook in andere Australische staten van kracht. De compensatie is alleen bedoeld voor vrijwilligers die een eigen bedrijf hebben of voor een midden- of kleinbedrijf werken. Vrijwilligers die in overheidsdienst zijn, krijgen betaald verlof om de branden te bestrijden.
New South Wales heeft het grootste korps vrijwillige brandweer ter wereld met 70.000 mensen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Met iets meer dan de helft van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 56 zetels. Dat maakte de kiescommissie rond 07.45 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
1 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
3 uur geleden