Australië gaat vrijwillige brandweer compenseren
CANBERRA (ANP/AFP) - Vrijwillige brandweerlieden die langere tijd strijden tegen de razende bosbranden in het land, krijgen een compensatie.
De regering kondigde zondag aan dat brandweerlieden die al zeker tien dagen in touw zijn in de staat New South Wales meteen in aanmerking komen voor de vergoeding van omgerekend circa 190 euro per dag, tot een maximum van 3750 euro per persoon.
"Hoewel we weten dat de vrijwilligers niet betaald hoeven worden voor hun diensten, wil ik niet zien dat vrijwilligers of hun gezinnen de rekeningen niet kunnen betalen of in financiële problemen komen door de onbaatzuchtige inzet die ze leveren", zei premier Scott Morrison.
De regeling wordt later ook in andere Australische staten van kracht. De compensatie is alleen bedoeld voor vrijwilligers die een eigen bedrijf hebben of voor een midden- of kleinbedrijf werken. Vrijwilligers die in overheidsdienst zijn, krijgen betaald verlof om de branden te bestrijden.
New South Wales heeft het grootste korps vrijwillige brandweer ter wereld met 70.000 mensen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt donderdag dat het nieuwe aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Koeweit. In de Golfstaten zouden bases onder vuur zijn genomen.
57 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De World Meteorological Organization (WMO) verwacht dat de effecten van weerfenomeen El Niño tot ver in 2027 te merken zijn. De organisatie zet daarom een grote informatiecampagne op. "Deze uitzonderlijke El Niño vraagt om een uitzonderlijke voorbereiding en respons", aldus secretaris-generaal van de WMO Celeste Saulo. "Nog nooit in de vijftigjarige geschiedenis van de WMO hebben we zo'n grootschalige mobilisatie op touw gezet."
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez zegt geen "harde bewijzen" te hebben dat Marokko achter de oversteek van tienduizenden migranten zat bij Ceuta. Wel zei hij dat de Marokkaanse grenspolitie het urenlang liet gebeuren. Ook verweet hij twee Marokkaanse ministers dat ze "onaanvaardbare" uitspraken deden. Daarvoor heeft hij de Marokkaanse ambassadeur ontboden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Rusland treft voorbereidingen om sabotageacties uit te voeren tegen de Deense defensiesector. Daarvoor waarschuwt de Deense inlichtingendienst PET, die zegt voorbeelden te hebben van Russische pogingen om "doodgewone Denen" te ronselen om daarbij te helpen. Burgers worden via sociale media of gamingplatformen benaderd om taken uit te voeren, zoals het fotograferen van bedrijven.
1 uur geledenMOSKOU/OSLO (ANP/RTR) - Rusland beschuldigt Noorwegen van piraterij, omdat dat land een Russisch schip in beslag heeft genomen. De inbeslagname hangt samen met een zaak van het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz. Dat heeft volgens een uitspraak van het Permanent Hof van Arbitrage in Den Haag recht op meer dan 4,2 miljard dollar (zo'n 3,6 miljard euro) compensatie van Rusland.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal werkt weer aan een waarschuwingssysteem voor aardverschuivingen langs de grens met China. Er moeten aardbevingssensoren, camera's en een satellietverbinding komen in de grensplaats Timure, melden twee anonieme overheidsbronnen aan persbureau Reuters. Dat is in het gebied waar vorige week de dodelijke overstroming plaatsvond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.
8 uur geleden