Australië gaat vrijwillige brandweer compenseren
CANBERRA (ANP/AFP) - Vrijwillige brandweerlieden die langere tijd strijden tegen de razende bosbranden in het land, krijgen een compensatie.
De regering kondigde zondag aan dat brandweerlieden die al zeker tien dagen in touw zijn in de staat New South Wales meteen in aanmerking komen voor de vergoeding van omgerekend circa 190 euro per dag, tot een maximum van 3750 euro per persoon.
"Hoewel we weten dat de vrijwilligers niet betaald hoeven worden voor hun diensten, wil ik niet zien dat vrijwilligers of hun gezinnen de rekeningen niet kunnen betalen of in financiële problemen komen door de onbaatzuchtige inzet die ze leveren", zei premier Scott Morrison.
De regeling wordt later ook in andere Australische staten van kracht. De compensatie is alleen bedoeld voor vrijwilligers die een eigen bedrijf hebben of voor een midden- of kleinbedrijf werken. Vrijwilligers die in overheidsdienst zijn, krijgen betaald verlof om de branden te bestrijden.
New South Wales heeft het grootste korps vrijwillige brandweer ter wereld met 70.000 mensen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.
43 minuten geledenRIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".
5 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.
5 uur geleden