Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië gaat op 21 mei naar de stembus

Australië gaat op 21 mei naar de stembus

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat op 21 mei naar de stembus voor de parlementsverkiezingen. Premier Scott Morrison maakte zondag in de hoofdstad Canberra de verkiezingsdatum bekend.

De conservatieve regering van Morrison ligt achter in de opiniepeilingen op oppositiepartij Labour, ondanks een oplevende economie en een werkloosheidspercentage van vier procent, het laagste in dertien jaar. "Deze verkiezing gaat over jou. Niemand anders. Het gaat over ons land en over zijn toekomst", aldus de premier. "Ik weet dat Australiërs een zeer moeilijke tijd hebben doorgemaakt. Ik weet ook dat Australië de komende jaren voor zeer moeilijke uitdagingen blijft staan", vertelde Morrison op een persconferentie.

De afgelopen tijd is er veel kritiek geweest op de premier die sinds 2018 de scepter zwaait. Onder zijn leiding koos het land voor strenge lockdowns om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, waardoor de bevolking in een steden zoals Melbourne en Sydney wekenlang opgesloten zat. Dat leidde tot veel demonstraties. Ook zijn klimaataanpak en de wijze waarop zijn regering reageerde op overstromingen dit jaar konden op kritiek rekenen.

Meer uit Buitenland

Brazilië ontbiedt gezant VS om uitspraken Trump over Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant in Brazilië moet zich melden bij het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om uitleg te geven over de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president Donald Trump noemde de vervolging van de rechts-populistische oud-president Jair Bolsonaro een heksenjacht. De Amerikaanse ambassade had het daarna ook over een "politieke vervolging".

8 uur geleden
Hamas bereid 10 gijzelaars vrij te laten bij staakt-het-vuren

DOHA (ANP/RTR) - Hamas zegt bereid te zijn tien gijzelaars vrij te laten bij een staakt-het-vuren met Israël. Volgens de Palestijnse militante beweging verlopen de onderhandelingen momenteel moeizaam en zou dat komen door Israëlische "koppigheid".

9 uur geleden
VS leggen sancties op aan VN-rapporteur voor Palestijnse gebieden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken ,Marco Rubio, schrijft op X dat zij daarmee gestraft wordt voor haar "onwettige en schandalige pogingen" om Israëlische en Amerikaanse functionarissen en individuen te laten vervolgen.

10 uur geleden
Weer arrestatiebevel uitgevaardigd tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de afgezette president Yoon Suk-yeol wegens de militaire noodtoestand van december, bericht persbureau Yonhap. De politicus zat eerder bijna twee maanden vast in verband met het onderzoek naar de noodtoestand die hij uitriep.

10 uur geleden
Netflixhit Queer Eye stopt na tiende seizoen

LOS GATOS (ANP) - De hitserie Queer Eye van Netflix stopt na tien seizoenen. Deadline meldt dat de laatste reeks binnenkort op de streamingdienst te zien is.

10 uur geleden
Israëlische leger: nu juiste omstandigheden voor Gaza-deal

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.

10 uur geleden
Europees hof draait verkiezingsuitsluiting Le Pen niet terug

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.

12 uur geleden