Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië: EU schuift overleg over handelsakkoord weer vooruit

Australië: EU schuift overleg over handelsakkoord weer vooruit

BRUSSEL/CANBERRA (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft de hervatting van de onderhandelingen over een handelsakkoord met Australië opnieuw uitgesteld, zegt Australië. De commissie spreekt dat tegen.

De nieuwe onderhandelingsronde zou eigenlijk deze maand plaatsvinden, maar werd een paar weken geleden al opgeschort na onenigheid tussen vooral Frankrijk en Australië over een militair pact waar de EU buiten werd gehouden. Dat kostte Frankrijk een miljardencontract voor onderzeeërs.

De onderhandelingen werden verschoven naar november, zegt de Australische handelsminister Dan Tehan. Dat zou nu februari worden. Maar volgens de commissie was er geen nieuwe datum afgesproken en is van nieuw uitstel dus geen sprake. Het dagelijks bestuur van de EU en de regering in Canberra overleggen nog over een nieuwe afspraak, laat een woordvoerder weten.

Meer uit Financieel

Labubu's mogelijk slechts tijdelijke hype, vrezen beleggers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.

1 uur geleden
China wil dat chipfabrikanten uitbreiden met Chinese apparatuur

BEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.

1 uur geleden
Italiaanse regering ook akkoord met productie alcoholvrije wijn

ROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.

1 uur geleden
Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

3 uur geleden
Eurostar start dienstregeling weer op na heropening Kanaaltunnel

LONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.

4 uur geleden
Asscher en Heerts beginnen zoektocht naar nieuw FNV-bestuur

UTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.

4 uur geleden
Wall Street begint terughoudend na kleine verliesbeurt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag terughoudend begonnen na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Wall Street lijkt moeite te hebben om de kerstrally van vorige week voort te zetten. Beleggers grijpen de laatste handelsdagen van 2025 aan om wat winsten te verzilveren na de sterke opmars dit jaar.

5 uur geleden