Australië: EU schuift overleg over handelsakkoord weer vooruit
BRUSSEL/CANBERRA (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft de hervatting van de onderhandelingen over een handelsakkoord met Australië opnieuw uitgesteld, zegt Australië. De commissie spreekt dat tegen.
De nieuwe onderhandelingsronde zou eigenlijk deze maand plaatsvinden, maar werd een paar weken geleden al opgeschort na onenigheid tussen vooral Frankrijk en Australië over een militair pact waar de EU buiten werd gehouden. Dat kostte Frankrijk een miljardencontract voor onderzeeërs.
De onderhandelingen werden verschoven naar november, zegt de Australische handelsminister Dan Tehan. Dat zou nu februari worden. Maar volgens de commissie was er geen nieuwe datum afgesproken en is van nieuw uitstel dus geen sprake. Het dagelijks bestuur van de EU en de regering in Canberra overleggen nog over een nieuwe afspraak, laat een woordvoerder weten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.
45 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.
2 uur geleden