Australië en Nieuw-Zeeland tellen af naar WK vrouwenvoetbal 2023
SYDNEY (ANP) - Australië en Nieuw-Zeeland zijn begonnen met het aftellen naar het WK vrouwenvoetbal, dat al over een jaar in de twee landen wordt gespeeld. Diverse monumenten in de gaststeden, waaronder de Harbour Bridge in Sydney, werden verlicht om 'One Year to Go' te vieren.
"Vandaag is een enorm opwindende mijlpaal en met kwalificaties die over de hele wereld plaatsvinden voor het toernooi, meer plekken voor vrouwen en meisjes om te voetballen en de tickets die binnenkort in de verkoop gaan, is de FIFA enorm verheugd om te zien dat vrouwenvoetbal in 2023 'Beyond Greatness' gaat", zei Sarai Bareman, de FIFA-directeur voor het vrouwenvoetbal.
Het WK in Australië en Nieuw-Zeeland wordt verdeeld over negen steden gespeeld. Het toernooi duurt van 20 juli tot en met 20 augustus.
Momenteel wordt nog het EK vrouwenvoetbal gespeeld, in Engeland. Oranje neemt het in de kwartfinales op tegen Frankrijk. Het Europese kampioenschap werd met een jaar uitgesteld vanwege de coronapandemie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
14 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden