Australië en Nieuw-Zeeland tellen af naar WK vrouwenvoetbal 2023
SYDNEY (ANP) - Australië en Nieuw-Zeeland zijn begonnen met het aftellen naar het WK vrouwenvoetbal, dat al over een jaar in de twee landen wordt gespeeld. Diverse monumenten in de gaststeden, waaronder de Harbour Bridge in Sydney, werden verlicht om 'One Year to Go' te vieren.
"Vandaag is een enorm opwindende mijlpaal en met kwalificaties die over de hele wereld plaatsvinden voor het toernooi, meer plekken voor vrouwen en meisjes om te voetballen en de tickets die binnenkort in de verkoop gaan, is de FIFA enorm verheugd om te zien dat vrouwenvoetbal in 2023 'Beyond Greatness' gaat", zei Sarai Bareman, de FIFA-directeur voor het vrouwenvoetbal.
Het WK in Australië en Nieuw-Zeeland wordt verdeeld over negen steden gespeeld. Het toernooi duurt van 20 juli tot en met 20 augustus.
Momenteel wordt nog het EK vrouwenvoetbal gespeeld, in Engeland. Oranje neemt het in de kwartfinales op tegen Frankrijk. Het Europese kampioenschap werd met een jaar uitgesteld vanwege de coronapandemie.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
35 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
40 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
15 uur geleden