Australië en Nieuw-Zeeland ontvangen eerste coronavaccins
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië en Nieuw-Zeeland hebben hun eerste coronavaccins ontvangen. De landen willen later deze maand beginnen met het inenten van mensen.
"The Eagle has landed" (De adelaar is geland), jubelde minister van Volksgezondheid Greg Hunt van Australië. Daar landde maandagmiddag (lokale tijd) in Sydney een vliegtuig met de eerste lading vaccins. Australië heeft 142.000 doses ontvangen van het middel van Pfizer/BioNTech, dat ook al wordt gebruikt in Nederland. De autoriteiten beginnen op 22 februari met het inenten van burgers.
In Nieuw-Zeeland maakte premier Jacinda Ardern bekend dat de eerste 60.000 doses van datzelfde vaccin waren aangekomen. Daar wordt komend weekend begonnen met het vaccineren van mensen die werken aan de grens. "Dit wordt de grootste vaccinatiecampagne in de geschiedenis van ons land", voorspelde Ardern. "We hebben genoeg vaccins gekocht voor alle Nieuw-Zeelanders en die worden gratis verstrekt."
De eilandstaten hebben de coronapandemie beter doorstaan dan veel westerse landen. Het bijna 5 miljoen inwoners tellende Nieuw-Zeeland heeft 2330 coronagevallen gemeld en 25 sterfgevallen. In het grotere Australië, waar zo'n 25 miljoen mensen wonen, gaat het om circa 29.000 besmettingen en 909 overleden coronapatiënten.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
5 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
42 minuten geledenROME/MARCINELLE (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft boos gereageerd op de houding van enkele Italiaanse vakbondsmensen bij de herdenking in België van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. Daarbij kwamen in Marcinelle op 8 augustus 1956 262 mensen om, onder wie 136 Italianen.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/DPA) - Een drone is in het grensgebied tussen Bulgarije en Roemenië ontploft, meldt de Bulgaarse minister-president Rumen Radev. In dat gebied loopt ook de Trans-Balkanpijplijn, die gas vervoert tussen Turkije en Oekraïne. Volgens Radev kwam de drone zijn land binnen vanuit Roemenië.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met de benoeming van Todd Blanche als minister van Justitie. Democraten verzetten zich tegen de benoeming, omdat Blanche volgens hen door president Donald Trump ingezet zou worden om achter politieke tegenstanders aan te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorlopige wet aangenomen om te voorkomen dat er nog voor de verkiezingen in november een zogenoemde shutdown komt. Er moeten nu afspraken gemaakt worden met het Huis van Afgevaardigden, dat eerder met een eigen plan kwam. Als dat niet lukt, worden vanaf 30 september veel overheidsdiensten stilgelegd omdat er geen geld meer beschikbaar is.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft naar eigen zeggen een fabriek van de Oekraïense wapenproducent Fire Point aangevallen. Er zou een locatie getroffen zijn waar onderdelen en koppen voor de kruisraket Flamingo gemaakt worden. Ook werd bij Kyiv een olieopslag getroffen die volgens Rusland werd gebruikt om brandstof te leveren aan de Oekraïense krijgsmacht.
4 uur geleden