Australië en Nieuw-Zeeland ontvangen eerste coronavaccins
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië en Nieuw-Zeeland hebben hun eerste coronavaccins ontvangen. De landen willen later deze maand beginnen met het inenten van mensen.
"The Eagle has landed" (De adelaar is geland), jubelde minister van Volksgezondheid Greg Hunt van Australië. Daar landde maandagmiddag (lokale tijd) in Sydney een vliegtuig met de eerste lading vaccins. Australië heeft 142.000 doses ontvangen van het middel van Pfizer/BioNTech, dat ook al wordt gebruikt in Nederland. De autoriteiten beginnen op 22 februari met het inenten van burgers.
In Nieuw-Zeeland maakte premier Jacinda Ardern bekend dat de eerste 60.000 doses van datzelfde vaccin waren aangekomen. Daar wordt komend weekend begonnen met het vaccineren van mensen die werken aan de grens. "Dit wordt de grootste vaccinatiecampagne in de geschiedenis van ons land", voorspelde Ardern. "We hebben genoeg vaccins gekocht voor alle Nieuw-Zeelanders en die worden gratis verstrekt."
De eilandstaten hebben de coronapandemie beter doorstaan dan veel westerse landen. Het bijna 5 miljoen inwoners tellende Nieuw-Zeeland heeft 2330 coronagevallen gemeld en 25 sterfgevallen. In het grotere Australië, waar zo'n 25 miljoen mensen wonen, gaat het om circa 29.000 besmettingen en 909 overleden coronapatiënten.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea meldt zaterdag dat er afgelopen zondag een Zuid-Koreaanse "observatiedrone" door hun luchtruim vloog. De drone schond volgens Pyongyang de soevereiniteit van Noord-Korea en is neergehaald, aldus staatszender KCNA. Op foto's die staatspersbureau KCNA deelt, zijn brokstukken van een drone te zien. Zuid-Korea ontkent het nieuws en zegt niet te werken met het type drone dat is afgebeeld.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het duurt nog zeker tot woensdag voordat vier astronauten met een SpaceX-capsule vanuit het Internationale Ruimtestation (ISS) terugkeren naar de aarde. Het eerst mogelijke vertrekmoment is woensdagavond om 23.00 uur (Nederlandse tijd), laat de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA weten. Of de bemanning van Crew 11 dan ook daadwerkelijk kan vertrekken, hangt van de weersomstandigheden af.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Opera van de Verenigde Staten vertrekt uit het Kennedy Center in Washington. In een verklaring, die vrijdag als eerste naar buiten werd gebracht door The New York Times, laat de Nationale Opera weten "te streven naar een vroegtijdige beëindiging van de samenwerking" met het centrum. Het centrum was sinds 1971 de thuisbasis van de Nationale Opera.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
7 uur geleden