Australië en Nieuw-Zeeland komen met meer sancties tegen Rusland
CANBERRA/WELLINGTON (ANP) - Australië en Nieuw-Zeeland sluiten zich aan bij andere westerse landen en komen met nieuwe sancties tegen Rusland nadat het land donderdag Oekraïne binnenviel.
De Australische premier Scott Morrison laat vrijdag in een verklaring weten dat de al ingestelde sancties tegen de Russische elite en parlementsleden worden uitgebreid.
De Nieuw-Zeelandse premier Jacinda Ardern neemt vergelijkbare maatregelen. Ze kondigt daarnaast een reisbeperking aan voor Russische functionarissen en zegt te overwegen de Russische ambassadeur haar land uit te zetten. Dit is echter een beslissing die "niet lichtvaardig moet worden genomen" vanwege de bredere gevolgen, aldus Ardern.
Ook Taiwan sluit zich aan bij "gelijkgestemde" landen en komt met sancties tegen Rusland, maar heeft daar nog geen details over naar buiten gebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
15 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
16 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
16 uur geleden