Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië en Canada schorten steun aan UNRWA op

Australië en Canada schorten steun aan UNRWA op

CANBERRA/OTTAWA (ANP/AFP) - Australië en Canada hebben hun steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeschort om Israëlische beschuldigingen tegen medewerkers. Een aantal van hen zou op 7 oktober betrokken zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël.

De Verenigde Staten besloten eerder al hun financiering tijdelijk stop te zetten. Australië is "ernstig bezorgd" over de beschuldigingen, meldt buitenlandminister Penny Wong via X. Ze verwelkomt de reactie van UNRWA. Het agentschap, dat een belangrijke rol speelt bij de hulpverlening in de Gazastrook, heeft de contracten van twaalf medewerkers beëindigd en is een onderzoek gestart.

Canada laat weten de beschuldigingen "extreem serieus" te nemen. Minister Ahmed Hussen van Internationale Ontwikkeling meldt dat de hulp voor UNRWA is gepauzeerd in afwachting van de onderzoeksresultaten. "Mochten de beschuldigingen kloppen, dan verwacht Canada dat UNRWA onmiddellijk optreedt tegen degenen die betrokken waren bij de terroristische aanslagen van Hamas", verklaart de minister op X.

Meer uit Buitenland

Trump: Amerikaanse vloot is op weg naar Iran

AIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.

1 uur geleden
Von der Leyen: snel meer investeren in Arctische veiligheid

BRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."

1 uur geleden
Costa na top: EU zal lidstaten blijven verdedigen tegen dwang

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.

2 uur geleden
Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

3 uur geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

6 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

7 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

7 uur geleden