Australië en Canada schorten steun aan UNRWA op
CANBERRA/OTTAWA (ANP/AFP) - Australië en Canada hebben hun steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeschort om Israëlische beschuldigingen tegen medewerkers. Een aantal van hen zou op 7 oktober betrokken zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël.
De Verenigde Staten besloten eerder al hun financiering tijdelijk stop te zetten. Australië is "ernstig bezorgd" over de beschuldigingen, meldt buitenlandminister Penny Wong via X. Ze verwelkomt de reactie van UNRWA. Het agentschap, dat een belangrijke rol speelt bij de hulpverlening in de Gazastrook, heeft de contracten van twaalf medewerkers beëindigd en is een onderzoek gestart.
Canada laat weten de beschuldigingen "extreem serieus" te nemen. Minister Ahmed Hussen van Internationale Ontwikkeling meldt dat de hulp voor UNRWA is gepauzeerd in afwachting van de onderzoeksresultaten. "Mochten de beschuldigingen kloppen, dan verwacht Canada dat UNRWA onmiddellijk optreedt tegen degenen die betrokken waren bij de terroristische aanslagen van Hamas", verklaart de minister op X.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spaanse boeren zijn massaal met trekkers Madrid binnengereden als protest tegen de handelsovereenkomst met Zuid-Amerikaanse landen. Zij vrezen te lijden onder de Mercosur-deal.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is niet van plan op korte termijn een referendum aan te kondigen en voorbereidingen te treffen voor presidentsverkiezingen. Dat meldt de Kyiv Independent op basis van een anonieme bron dicht bij Zelensky. Ook mensen die Reuters sprak op basis van anonimiteit zijn sceptisch over dat tijdpad.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft officieel goedkeuring gegeven aan de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen. Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) wordt woensdag in gang gezet. De eerste militaire oefeningen worden de komende weken al voorbereid. Ook de Verenigde Staten hebben met Arctic Sentry ingestemd.
1 uur geledenKIEL (ANP) - De Europese militaire steun aan Oekraïne was in 2025 zo'n 67 procent hoger dan het gemiddelde van de drie oorlogsjaren ervoor. Dat meldt het Duitse Kiel Instituut, dat daarover cijfers bijhoudt. Doordat de VS hun handen af hebben getrokken van het leveren van die steun, ligt de totale militaire steun 13 procent lager dan in die jaren.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heft de immuniteit van Noorse oud-secretaris-generaal Thorbjørn Jagland op vanwege documenten die zijn vrijgegeven in de Epstein-zaak. De voormalige premier van Noorwegen was vanaf 2009 tien jaar secretaris-generaal van de Raad van Europa. Daarmee genoot hij ook diplomatieke immuniteit.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland komt met "gepaste tegenmaatregelen" als het Westen de militaire aanwezigheid op Groenland opschroeft. Dat zegt buitenlandminister Sergej Lavrov. "In het geval dat Groenland militariseert en militaire middelen gericht op Rusland worden opgetuigd, nemen we adequate tegenmaatregelen, waaronder militaire", aldus de minister.
2 uur geleden