Australië en Canada schorten steun aan UNRWA op
CANBERRA/OTTAWA (ANP/AFP) - Australië en Canada hebben hun steun aan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) opgeschort om Israëlische beschuldigingen tegen medewerkers. Een aantal van hen zou op 7 oktober betrokken zijn geweest bij de aanval van Hamas op Israël.
De Verenigde Staten besloten eerder al hun financiering tijdelijk stop te zetten. Australië is "ernstig bezorgd" over de beschuldigingen, meldt buitenlandminister Penny Wong via X. Ze verwelkomt de reactie van UNRWA. Het agentschap, dat een belangrijke rol speelt bij de hulpverlening in de Gazastrook, heeft de contracten van twaalf medewerkers beëindigd en is een onderzoek gestart.
Canada laat weten de beschuldigingen "extreem serieus" te nemen. Minister Ahmed Hussen van Internationale Ontwikkeling meldt dat de hulp voor UNRWA is gepauzeerd in afwachting van de onderzoeksresultaten. "Mochten de beschuldigingen kloppen, dan verwacht Canada dat UNRWA onmiddellijk optreedt tegen degenen die betrokken waren bij de terroristische aanslagen van Hamas", verklaart de minister op X.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
3 uur geleden