Australië eist meer uitleg van Israël over gedode hulpverlener
CANBERRA (ANP/AFP) - De informatie die Israël heeft vrijgegeven over de dood van een Australische hulpverlener in Gaza is "niet voldoende", stelde de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong zaterdag. Ze zei dat Australië volledige antwoorden verwacht van Israël.
Door een Israëlische luchtaanval kwamen maandag zeven hulpverleners van de organisatie World Central Kitchen (WCK) om het leven. Onder de slachtoffers was een Australische vrouw van 43 jaar.
"We verwachten volledige rekenschap voor haar dood en voor haar collega's die samen met haar omkwamen", zei Wong tegen journalisten. Ze voegde eraan toe dat er "actie nodig is om ervoor te zorgen dat deze tragedies zich nooit herhalen" en zei "volledige transparantie" te verwachten in het lopende Israëlische onderzoek.
Israël heeft erkend verantwoordelijk te zijn voor de dood van de zeven hulpverleners. Vrijdag zijn twee officieren uit hun functie gezet.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
7 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
9 uur geleden