Australië eist meer uitleg van Israël over gedode hulpverlener
CANBERRA (ANP/AFP) - De informatie die Israël heeft vrijgegeven over de dood van een Australische hulpverlener in Gaza is "niet voldoende", stelde de Australische minister van Buitenlandse Zaken Penny Wong zaterdag. Ze zei dat Australië volledige antwoorden verwacht van Israël.
Door een Israëlische luchtaanval kwamen maandag zeven hulpverleners van de organisatie World Central Kitchen (WCK) om het leven. Onder de slachtoffers was een Australische vrouw van 43 jaar.
"We verwachten volledige rekenschap voor haar dood en voor haar collega's die samen met haar omkwamen", zei Wong tegen journalisten. Ze voegde eraan toe dat er "actie nodig is om ervoor te zorgen dat deze tragedies zich nooit herhalen" en zei "volledige transparantie" te verwachten in het lopende Israëlische onderzoek.
Israël heeft erkend verantwoordelijk te zijn voor de dood van de zeven hulpverleners. Vrijdag zijn twee officieren uit hun functie gezet.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
1 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
3 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
10 uur geleden