Australië dwingt techconcerns te betalen voor nieuws
CANBERRA (ANP/AFP) - Australië wil dat grote techbedrijven als Facebook-moeder Meta en Google lokale media betalen voor nieuws dat via hun platforms wordt gedeeld. Daarvoor heeft de regering donderdag een regeling gepresenteerd. De bedrijven hebben de afgelopen jaren kostbare advertentie-inkomsten weggenomen bij de traditionele media, die steeds vaker een strijd voeren om te overleven.
Grote techbedrijven, met een jaaromzet van 160 miljoen Amerikaanse dollar of meer, zullen voortaan worden belast met een nog te bepalen tarief. Volgens de Australische regering gaat deze regeling in ieder geval gelden voor de moederbedrijven van Facebook, Google en TikTok. X blijft waarschijnlijk buiten schot, omdat de binnenlandse inkomsten daarvoor te laag zijn. De bedrijven kunnen echter onder de belasting uitkomen door commerciële overeenkomsten te sluiten om de media te compenseren.
"De snelle groei van digitale platforms in de afgelopen jaren heeft het Australische medialandschap verstoord en bedreigt de levensvatbaarheid van journalistiek in het publiek belang", zegt de Australische communicatieminister Michelle Rowland. "Het is belangrijk dat digitale platforms hun steentje bijdragen. Ze moeten de toegang tot kwaliteitsjournalistiek ondersteunen die onze democratie informeert en versterkt."
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
6 uur geledenMARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.
11 uur geleden