Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Australië dreigt supermarkten met zware boetes voor nepkortingen

Australië dreigt supermarkten met zware boetes voor nepkortingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - Supermarkten in Australië riskeren hoge boetes voor het kunstmatig verhogen van prijzen of het aanbieden van nepkortingen, waarschuwt premier Anthony Albanese. Hij wil regelgeving invoeren die buitensporige prijsstijgingen verbiedt, om consumenten beter te beschermen.

De Australische concurrentiewaakhond bekritiseerde eerder deze maand de dominantie van slechts enkele grote ketens in de Australische supermarktsector. De waakhond zei toen dat de twee grootste supermarktketens, Woolworths en Coles die ongeveer twee derde van de markt in handen hebben, weinig motivatie hebben om te concurreren.

"Ze worden in de gaten gehouden, ze weten dat de overheid bereid is harde maatregelen te nemen. Als ze mensen oplichten, staan ze in de vuurlinie en moeten ze een zware boete betalen", zei Albanese zondag tegen de nationale omroep Australian Broadcasting.

Nederland

Ook in Nederland klagen consumenten vaak over de dure boodschappen zoals brood, koffie, melk, vlees en groente. Supermarkten worden ook bekritiseerd om krimpflatie, het verschijnsel waarbij supermarktproducten even duur blijven, maar minder inhoud bevatten.

Supermarkten, waaronder Albert Heijn, Jumbo en Lidl, en levensmiddelenproducenten weigerden eerder deze maand een uitnodiging van de Tweede Kamer om te komen praten over de hoge prijzen van producten. De commissie voor economische zaken had de bedrijven gevraagd toe te lichten waarom voedsel en andere producten vaak duurder zijn dan in buurlanden.

Meer uit Financieel

Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

10 minuten geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

2 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

4 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

5 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

14 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

23 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

23 uur geleden