Australië-bondscoach wil geen feest na plaatsing knock-outfase WK
AL WAKRAH (ANP) - Australië-bondscoach Graham Arnold vindt het nog te vroeg om te feesten na de kwalificatie van zijn ploeg voor de knock-outfase op het WK voetbal. De oud-speler van Roda JC en NAC Breda zag zijn ploeg als tweede in de groep eindigden na een 1-0-zege op Denemarken. Het is de tweede keer dat Australië de groepsfase op het WK overleeft.
Matchwinner Mathew Leckie leek na afloop van de wedstrijd nog mooie plannen te hebben, nadat hij zijn land naar de achtste finales van het WK had geschoten. "Ik ben trots en uitgeput", zei de voormalige Bundesliga-speler. "We gaan er vanavond iets moois van maken, maar daarna gaat het om goed herstellen."
Arnold had echter duidelijk een ander idee dan zijn doelpuntenmaker. "Geen feest en geen emoties, maar slaap en geen social media", aldus de bondscoach, die tevens zijn waardering uitsprak. "Hun inspanning was ongelooflijk, veel geloof en veel hard werk."
Teleurgesteld
Met het resultaat werd Denemarken uitgeschakeld. De ploeg eindigde op de laatste plaats in de groep, met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. "Ik ben erg gefrustreerd. Het team speelde de laatste anderhalf jaar erg goed, maar nu ben ik verdrietig en teleurgesteld", verklaarde bondscoach Kasper Hjulmand.
Australië wist zich in 2006 onder bondscoach Guus Hiddink voor de eerste keer te plaatsen voor de knock-outfase. De achtste finales waren indertijd het eindstation, na een nederlaag tegen de latere wereldkampioen Italië.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
2 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
6 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
10 uur geleden