Australië-bondscoach wil geen feest na plaatsing knock-outfase WK
AL WAKRAH (ANP) - Australië-bondscoach Graham Arnold vindt het nog te vroeg om te feesten na de kwalificatie van zijn ploeg voor de knock-outfase op het WK voetbal. De oud-speler van Roda JC en NAC Breda zag zijn ploeg als tweede in de groep eindigden na een 1-0-zege op Denemarken. Het is de tweede keer dat Australië de groepsfase op het WK overleeft.
Matchwinner Mathew Leckie leek na afloop van de wedstrijd nog mooie plannen te hebben, nadat hij zijn land naar de achtste finales van het WK had geschoten. "Ik ben trots en uitgeput", zei de voormalige Bundesliga-speler. "We gaan er vanavond iets moois van maken, maar daarna gaat het om goed herstellen."
Arnold had echter duidelijk een ander idee dan zijn doelpuntenmaker. "Geen feest en geen emoties, maar slaap en geen social media", aldus de bondscoach, die tevens zijn waardering uitsprak. "Hun inspanning was ongelooflijk, veel geloof en veel hard werk."
Teleurgesteld
Met het resultaat werd Denemarken uitgeschakeld. De ploeg eindigde op de laatste plaats in de groep, met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. "Ik ben erg gefrustreerd. Het team speelde de laatste anderhalf jaar erg goed, maar nu ben ik verdrietig en teleurgesteld", verklaarde bondscoach Kasper Hjulmand.
Australië wist zich in 2006 onder bondscoach Guus Hiddink voor de eerste keer te plaatsen voor de knock-outfase. De achtste finales waren indertijd het eindstation, na een nederlaag tegen de latere wereldkampioen Italië.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
5 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
8 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
10 uur geleden