Australië-bondscoach wil geen feest na plaatsing knock-outfase WK
AL WAKRAH (ANP) - Australië-bondscoach Graham Arnold vindt het nog te vroeg om te feesten na de kwalificatie van zijn ploeg voor de knock-outfase op het WK voetbal. De oud-speler van Roda JC en NAC Breda zag zijn ploeg als tweede in de groep eindigden na een 1-0-zege op Denemarken. Het is de tweede keer dat Australië de groepsfase op het WK overleeft.
Matchwinner Mathew Leckie leek na afloop van de wedstrijd nog mooie plannen te hebben, nadat hij zijn land naar de achtste finales van het WK had geschoten. "Ik ben trots en uitgeput", zei de voormalige Bundesliga-speler. "We gaan er vanavond iets moois van maken, maar daarna gaat het om goed herstellen."
Arnold had echter duidelijk een ander idee dan zijn doelpuntenmaker. "Geen feest en geen emoties, maar slaap en geen social media", aldus de bondscoach, die tevens zijn waardering uitsprak. "Hun inspanning was ongelooflijk, veel geloof en veel hard werk."
Teleurgesteld
Met het resultaat werd Denemarken uitgeschakeld. De ploeg eindigde op de laatste plaats in de groep, met slechts 1 punt uit drie wedstrijden. "Ik ben erg gefrustreerd. Het team speelde de laatste anderhalf jaar erg goed, maar nu ben ik verdrietig en teleurgesteld", verklaarde bondscoach Kasper Hjulmand.
Australië wist zich in 2006 onder bondscoach Guus Hiddink voor de eerste keer te plaatsen voor de knock-outfase. De achtste finales waren indertijd het eindstation, na een nederlaag tegen de latere wereldkampioen Italië.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
7 uur geleden